Navrhovaný zákon zpřísňující krypto regulace v USA zvýšení daňových příjmů o miliardy nepřinese, říká blockchainová asociace

pila, btc, bitcoin, temný, dark, katastrofa

Blockchainová asociace USA varuje před návrhem, který údajně na hráče v kryptoprůmyslu klade požadavky, kterým nelze vyhovět.

Boj s novou regulací

Americká blockchainová asociace posiluje boj s novými krypto regulacemi, které jsou navrhovány v historické dvoustranné dohodě o infrastruktuře, která se prosazuje v americkém Senátu. Robert Frank, reportér CNBC, říká, že nejnovější návrh 2 702stránkového zákona o infrastruktuře, zaměřený mimo jiné na snahy o modernizaci mostů, silnic, vodovodního potrubí, dobíjecích stanic pro elektromobily a internetové služby, se snaží řešit kryptoměnové daňové úniky.

Na straně 2 433 zmíněného návrhu zákona se očekává, že nová pravidla pro poskytování reportů pro obchodníky s kryptoměnami zvýší daňové příjmy podle odhadů o 28 až 30 miliard USD za 10 let, a to zásahem proti lidem, kteří nehlásí zdanitelné krypto transakce. Návrh zákona uvádí, že by opatření mělo vstoupit v platnost od začátku roku 2024:

Změny provedené v tomto oddíle se použijí na vrácení, která mají být podána, a prohlášení, která musí být poskytnuta, po 31. prosinci 2023.”

Nesplnitelná podmínka

Nový zákon by zavedl přísnější zákony pro firmy, které manipulují s kryptoměnou, takže kryptoprodejci budou hlásit nákupní a prodejní ceny. Rovněž by to vyžadovalo, aby jakékoli transakce prostřednictvím digitálních aktiv ve výši 10 000 USD a více byly hlášeny IRS. Těžaři, validátoři a provozovatelé uzlů přitom pochopitelně nemají přístup k údajům o vlastnících peněženek, které provádějí transakce.

  • Blockchain Association, členská lobbistická skupina, proto říká, že navrhované předpisy by zatěžovaly jednotlivce a subjekty požadavky na podávání zpráv a poskytnutí informací, ke kterým nemají přístup.

Kristin Smith, výkonná ředitelka Blockchain Association, k tomu uvedla:

To, co Kongres tímto opatřením zvažuje, není nová daň v odvětví kryptoměn. Místo toho klade nové požadavky na podávání zpráv na jednotlivé hráče v oboru, kteří nemají způsob, jak vyhovět.

Tito jednotlivci budou konfrontováni s nemožností splnit požadavky na podávání zpráv, které by mohly zmařit zásadní investice do naší ekonomiky a komunit v celé zemi. Takže, nejenže tyto typy požadavků na podávání zpráv budou tlačit firmy a zaměstnání do zámoří – postoupení amerického vedení v kryptoprostoru našim mezinárodním konkurentům – nebudou shromažďovat 28 miliard dolarů, o nichž si Kongres myslí, že je přinesou.“

Závěr

Návrh zákona, o kterém si mnozí myslí, že je americkou skrytou či byrokratickou obdobou čínského zákazu

Advertisement
těžby kryptoměny, sklízí ostrou kritiku ze strany leaderů kryptokomunity, ale i americké Blockchain Association. Ta se snaží proti návrhu bojovat dříve, než by po 31. prosinci 2023 vstoupil v platnost. Organizace o chystané legislativě uvádí, že kromě zničujícího zásahu do krypto průmyslu žádné daňové příjmy navíc nepřinese, natož 28 až 30 miliard dolarů.

Návrh se zdá být součástí širší krypto regulační průtrže mračen v USA, kterou společně mapujeme na Hodlerovi.

Pozor! Jedna americká senátorka je na válečné stezce proti kryptoměnám a “super kodérům”

FED a Yale se podíleli na dokumentu, který navrhuje 2 regulační rámce pro “zdivočelé” stablecoiny

Bylo zahájeno tažení proti přístupovým bodům do kryptoměny, říká veteránka z Wall Street

Neúspěšná prezidentská kandidátka Elizabeth Warrenová požaduje přísnější ochranu krypto investorů v USA

Status Bitcoinu jako zákonné měny v Salvadoru povede k sankcím, říká profesor ekonomie

Binance dramaticky snižuje denní limity pro výběr pro uživatele bez kompletního KYC

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.