Úterý, 21 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Pozor! Jedna americká senátorka je na válečné stezce proti kryptoměnám a “super kodérům”

Kryptoskeptická senátorka USA je znovu na válečné stezce. Elizabeth Warrenová obviňuje kryptoměny a jejich údajnou hrozbu pro americký finanční systém.

Na válečné stezce proti kryptoměnám

Odpůrci kryptoměn mají zastánkyni v americkém senátu a začala být pěkně nahlas. 26. července zaslala demokratická senátorka Elizabeth Warrenová dopis ministryni financí USA Janet Yellenové s žádostí o větší regulaci kryptoměn. Je jasné, že kdyby bylo po jejím, byly by kryptoměny nejlépe zcela zakázané.

Na svém tažení proti decentralizovaným měnám se politička zúčastnila slyšení Senátního bankovního výboru, které se konalo 27. července. Zde Warrenová nadále kopala do digitálních aktiv, jako je Bitcoin, a prohlašovala, že „všechny varovné signály blikají.“  Zatímco slyšení neslo název„Kryptoměny: K čemu jsou dobré?“ – senátorka zde tvrdila, že drobný kryptotrh v hodnotě 1,6 bilionu dolarů je obrovskou hrozbou nejen pro + 25 bilionů dolarů představujících americký bankovní systém, ale doslova pro celou finanční stabilitu.

„Humbuk, volatilita, divoká tvrzení, která se ukázala být falešná. Jak roste kryptotrh, rostou i rizika pro naši finanční stabilitu a naši ekonomiku.“

Pro senátorku jsou kryptonadšenci “temná skupina”

Zdá se, že politička na válečné stezce má i své temné hrdiny a záporáky, proti kterým se snaží spasit svět. Tito “super kodéři” se v líčení senátorky jeví trochu jako postavy z komiksu Marvel. Senátorka z Massachusetts se nezastavila ani před označováním lidí v oboru za zlé duchovní mozky:

Místo toho, aby byl náš finanční systém vydán napospas rozmarům obřích bank, krypto systém vydává napospas rozmarům nějaké stínové skupiny super kodérů a těžařů bez tváře, což mi nezní lépe,” uvedla Warrenová v poznámce, která z úst americké senátorky mimo kritiky krypta překvapivě odvážně hovoří o stávajícím stavu finančního systému.

Další pozoruhodný fakt na celé věci je to, že Warrenová ve skutečnosti reaguje na skutečnost, že mezi lidmi stoupá o kryptoměny zájem. Ve svém dopise krypteptické ministryni financí Janet Yellenové senátorka varovala, že „poptávka po kryptoměnách stále roste a tato aktiva se stávají více zakotvenými v našem finančním systému.“

Znevažování nového sektoru pokračovalo řadou příkladů, jak by kryptoměny mohly podkopat finanční systém a bankovní sektor. Warrenová uzavřela svůj proslov o “super mozcích” zopakováním své prosby o naléhavosti regulace odvětví.

Jako orgán odpovědný za koordinaci mezi americkými finančními regulátory by FSOC [Rada pro dohled nad finanční stabilitou] měla převzít vedoucí úlohu při vývoji komplexního regulačního režimu pro kryptoměny.”

Závěr

Senátorka USA Elizabeth Warrenová je na válečné stezce a chce zničit kryptoměny, potažmo krypto trhy. Její proslov před Senátním bankovním výborem v zásadě (v parafrázi vlastních slov političky) chránil finanční systém vydaný napospas rozmarům obřích bank,” před členy stínové skupiny super kodérů a těžařů bez tváře.” Ať už můžeme tato slova vůbec brát vážně, nebo ne, v souvislosti s tím se ministryně financí Yellenová tento týden sešla na uzavřeném setkání s finančními zákonodárci, aby mimo jiné prodiskutovali rezervy stablecoinu Tether.

 

Neúspěšná prezidentská kandidátka Elizabeth Warrenová požaduje přísnější ochranu krypto investorů v USA

Bitcoin neslouží jen ke zbohatnutí, ale rovněž k zajištění proti měně, která se vymkla kontrole

Bylo zahájeno tažení proti přístupovým bodům do kryptoměny, říká veteránka z Wall Street

Některým uživatelům burzy Binance zmizely zůstatky. Co se děje? „Funds are SAFU”

San Marino uzákonilo eNFT na národní úrovni v podobě očkovacích pasů na VeChainu

Pokud Tesla nemůže přijímat krypto, tento lehký elektromobil bude ekologickým kryptoměnovým uzlem: Daymak Spiritus

Pokud Tesla nemůže přijímat krypto, tento lehký elektromobil bude ekologickým kryptoměnovým uzlem: Daymak Spiritus

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *