Světové ekonomické fórum obdivuje rychlost Cardana, XRP, Solany, Cela, Alograndu a Stellaru Lumens

block time, bitcoin, rychlost, speed

Světové ekonomické fórum (WEF) nastiňuje rychlost, s jakou může několik kryptoaktiv, včetně altcoinů Cardano, XRP, Solana, Celo, Alogrand a Stellar Lumens, zpracovávat transakce.

Světové ekonomické fórum a rychlost kryptoměn

Ve svém nedávno zveřejněném komunitním dokumentu se švýcarská mezinárodní organizace pro spolupráci veřejného a soukromého sektoru zabývá smart contract platformou Cardano (ADA) a dalšími kryptoměnami. Dokument poskytuje podrobnosti o počtu transakcí, které altcoin dokáže zpracovat za sekundu. Vzniklo tak zajímavé srovnání transakční rychlosti několika altcoinů, jak můžete sami posoudit níže.

Cardano

První na řadě obdivovaných altcoinů, které vyzdvihuje Světové ekonomické fórum (World Economic Forum, WEF), je kryptoměna, která má dobře našlápnuto a poměrně pevně se usídlila v první desítce – Cardano.

„Cardano je open-source PoS (proof-of-stake) blockchainová síť a platforma pro chytré smlouvy, která si klade za cíl poskytovat více funkcí prostřednictvím vrstveného designu a modularity. Umožňuje 257 transakcí za sekundu.“

XRP

Další na seznamu WEF je XRP a jeho globální open-source blockchain, XRP Ledger (XRPL).

„XRP se může pochlubit 1 500 transakcemi za sekundu, stojí 0,0003 USD za transakci a vypořádá se za tři sekundy.”

Solana

WEF také nastiňuje propustnost a infrastrukturu konkurenta pro Ethereum altcoinu Solana (SOL) a popisuje ji jako blockchainovou síť proof-of-stake navrženou pro tradiční přijetí.

„[Solana] umožňuje rychlé transakční časy se schopností škálovat, jak roste využití protokolu, aniž by se spoléhalo na systémy 2. vrstvy nebo sharding.”

Celo

Dalším krypto aktivem na radaru WEF je Celo. Podle WEF je Celo navrženo tak, aby uživatelům smartphonů umožňovalo odesílat, přijímat a ukládat peníze.

„Celo má čas zavření hlavní knihy přibližně pět sekund s 1 000 transakcemi za sekundu.”

Algorand

Švýcarská mezinárodní organizace také popisuje rychlost Algorandu (ALGO). WEF říká, že ALGO je síť, která umožňuje tradičním i decentralizovaným finančním firmám vytvářet decentralizované aplikace (DApps).

„Algorand umožňuje 1 000 transakcí za sekundu s dobou uzavření hlavní knihy přibližně pět sekund.”

Advertisement

Stellar Lumens

Poslední mincí v sekci s náčrtem rychlosti dokumentu WEF je Stellar Lumens (XLM), který byl podle něj vytvořen pro přeshraniční platby.

„Stellarův limit hlavní knihy je aktuálně nastaven na 1 000 operací na ledger. Zatímco se účetní kniha zavírá přibližně každých pět sekund, je to limit 250 transakcí za sekundu.“

 

Solana (SOL) má nový trh Metaplex pro obchodování s NFT tokeny

Top 3 nízkokapitalizované altcoiny podle Tylera Swope: Seriál TNT

Ripple plánuje postranní řetězce pro XRP! Update umožní DeFi a inteligentní smlouvy v ekosystému 7. největší kryptoměny

71 % mincí ADA na 670 tisících adresách je zastakovaných, 60 dní před spuštěním smart kontraktů na Cardanu

Nadace Cardano vytvořila “pětiletku” – plán se zaměřuje na banky a společnosti Fortune 500

Binance dramaticky snižuje denní limity pro výběr pro uživatele bez kompletního KYC

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.