Úterý, 21 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Tesla potvrdila, že neprodala žádné bitcoiny. Ve 2. čtvrtletí vykázala nerealizovanou ztrátu 23 mil. USD na BTC

Dnes tu máme report o výdělcích (tzv. earnings report) společnosti Tesla. S ním přišlo potvrzení, že Muskova elektromobilka skutečně neprodala žádné bitcoiny, jak miliardář opakovaně “přísahal”.

Tesla stále drží své bitcoiny

Po mediální bouři způsobené později popřenou zprávou o plánech Amazonu se opět potvrdilo, jak významný a zjevný vliv v současné době mají na kryptoměnové trhy velké korporace. Popírat fakt, že jejich nákup a prodej, přijetí či následné odmítnutí má vliv na cenu Bitcoinu, je asi jako kdybyste chtěli popřít, že vývoj ceny Bitcoinu významně ovlivňuje pohyby cen ostatních kryptoměn. Tyto fundamentální okolnosti a zprávy nelze brát na lehkou váhu a proto si nyní můžeme současný vývoj okolo Tesly odškrtnout jako pozitivní.

Jak víte, Musk nedávno připustil, že Tesla může brzy obnovit bitcoinové platby díky jeho směřování k zelenějším zítřkům. Nejnovější zpráva o výdělcích společnosti Tesla pak ukázala, že společnost ve druhém čtvrtletí neprovedla žádné nákupy ani prodeje digitálních aktiv, ale vykázala nerealizovanou ztrátu ze znehodnocení svých BTC holdingů ve výši 23 milionů $.

Muskově elektromobilce se daří dobře

Společnost zabývající se elektrickými vozidly a čistou energií, Tesla, vykázala za druhé čtvrtletí čistý příjem 1,14 miliardy dolarů.

Zpráva o zisku společnosti z 26. července ukázala, že celkové tržby ve druhém čtvrtletí meziročně vzrostly ze 6 miliard dolarů v roce 2020 na 11,9 miliard v letošním roce. Společnost Tesla připisovala hlavní část svého růstu prudkému nárůstu poptávky po svých elektrických vozidlech, přičemž uvedla:

Ve druhém čtvrtletí roku 2021 jsme překonali nové a pozoruhodné rekordy. Vyrobili jsme a dodali více než 200 000 vozidel, dosáhli jsme provozní marže 11,0 % a poprvé v historii jsme překročili čistý příjem GAAP ve výši 1 miliardy USD.“

Tesla také vygenerovala čtvrtletní zisky ve výši 1,02 USD na akcii. Zpráva také ukazuje, že Tesla ve 2. čtvrtletí nekupovala ani neprodávala žádná digitální aktiva. Jediným nákupem kryptoměny společnosti Tesla tedy zůstává nákup BTC za 1,5 miliardy USD v prvním čtvrtletí, přičemž společnost ve stejném čtvrtletí také vybrala 272 milionů USD a realizovala tím profit cca 100 mil. dolarů.

Závěr

Společnost Tesla nadále drží své bitcoiny a žádný ve druhém čtvrtletí roku 2021 neprodala. Potvrdily se tak výroky šéfa Tesly Elona Muska, který opakovaně prohlašoval, že i přes přerušení kryptoplateb společnost BTC neprodává. Další zajímavé společnosti budou zveřejňovat své reporty dnes, včetně Google, Apple, Microsoft, Visa či Starbucks. Zejména o firmě Apple se šířily spekulace, že mohla investovat do BTC, což se nyní vyvráti, případně potvrdí.

„Bitcoin stoupá, Coinbase padá?” Výpadky během zvýšené volatility pobuřují uživatele burzy

Pokud Tesla nemůže přijímat krypto, tento lehký elektromobil bude ekologickým kryptoměnovým uzlem: Daymak Spiritus

Trh zachvátila krvavá panika minuty poté, co Musk oznámil, že Tesla nepřijímá Bitcoin

Jak dlouho ještě potrvá korekce, pokud je Bitcoin stále v bull marketu? Co už je dlouhodobý downtrend?

Deutsche Bank už nemůže ignorovat Bitcoin; Kombinovaná likvidita DEX na ATH, PlanB zavrhuje supercyklus: Příběhy týdne

Axe a jeho limitovaná dogecoinová edice deodorantů bude v ČR nedostupná: Dogecan

Elon Musk na sebe přivolal hněv Anonymous: „Vaše hry na krypto trzích zničily životy!” [TOP 3 body videa]

Příliv miliardy USD do ETH; Studie Fidelity potvrzuje vysokou poptávku; Grayscale “100%” vydá ETF: Zprávy z institucí

 

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *