Amazon popírá zprávu o přijetí Bitcoinu a poslal cenu zpět pod 40 tisíc USD

město, temný, smutek, žena, propad, panorama, strach

Gigant online nákupů popřel informace o svém údajném plánu na vstup do éry kryptoplateb. Amazon podle nejnovějšího vyjádření nepřijme Bitcoin k platbám. S cenou BTC tato mediální hra ostře zamávala a po extra pozitivním bullish pondělí došlo k poměrně tvrdému vystřízlivění.

Amazon popírá krypto plány

Jak informovala agentura Reuters, společnost Amazon.com Inc v pondělí popřela mediální zprávu, podle níž se gigant elektronického obchodu snaží přijmout platby bitcoinem do konce roku. Informace o budoucnosti elektronického monstra s kryptoměnou, o kterých KryptoHodler včera informoval, byly citovány ze zprávy v londýnských obchodních novinách City AM. Noviny tvrdily, že mají zasvěcený zdroj, který uvedl řadu detailů ohledně plánů, které měly začínat Bitcoinem v roce 2021, pokračovat přijetím dalších hlavních krtyptoměn a končit vlastní nativní kryptoměnou Amazonu možná již příští rok.

Zpráva o akceptaci Bitcoinu gigantem vyhnala jeho cenu strmě vzhůru a způsobila také masivní likvidace pákových short pozic spekulujících na pokles, které v pondělí dopomohly hlavní kryptoměně krátce vystoupat dokonce nad 40 tisíc dolarů. Jak víte, oblast 30 až 40 tisíc je psychologický mantinel konsolidačního pásma, kde se cena Bitcoinu pohybuje již několik měsíců. Poté, co společnost zmiňované informace popřela, přišlo tvrdé odmítnutí, které velmi rychle poslalo BTC zpět hluboko do pásma.

Bez ohledu na náš zájem o vesmír nejsou spekulace kolem našich konkrétních plánů pro kryptoměny pravdivé,” uvedl mluvčí společnosti Amazon. Stále se soustředíme na zkoumání toho, jak by to mohlo vypadat pro zákazníky nakupující na Amazonu.”

 

Likvidace 111 mil. USD v shortech během 10 minut způsobená původní zprávou (zdroj: Twitter, Glassnode)

Spekulace pokračují

Na vyjádření Amazonu je na první pohled patrné, že nepopírá svůj záměr na případné přijetí Bitcoinu jako celek, ale pouze konkrétní citované plány. To vede řadu pozorovatelů k závěru, že nakonec mohou přece jen Bitcoin přijmout, případně více či méně následovat plány zveřejněné anonymním zdrojem. Mohou si však například chtít ponechat volnost změny rozhodnutí až do konce, případně chtějí oznámení učinit sami později v budoucnosti. Na druhou stranu v tuto chvíli platí popření zprávy a pochopitelně to smazalo významnou část pondělních zisků. V době přípravy tohoto článku se tak Bitcoin obchoduje za zhruba 37 tisíc dolarů. Přesto je v tuto chvíli v 8% zisku za posledních 24 hodin.

Závěr

Amazon byl na pomyslné palubě kryptovlaku jeden den, než to popřel. Na celé situaci je poučením, že sebedůvěryhodnější deníky nemusí nutně pracovat pouze se 100% důvěryhodnými zdroji. Ještě zajímavější pro vás jako hodlery a pozorovatele vývoje na krypto trhu zřejmě bude potvrzení toho, jak silně nyní trh reaguje na přijetí Bitcoinu velkými korporacemi. Vzpomeňme na Teslu

Advertisement
, která zamávala trhem v zásadě podobným klíčem, jako nyní zpráva o Amazonu. A to dokonce mnohem víc, než přijetí Bitcoinu v Salvadoru, což je přitom v zásadě mnohem významnější milník. Do budoucna je tedy rozumným předpokladem, že každá další velká společnost, která se zapojí do trhu přijetím Bitcoinu, nebo alespoň investicí do něj, bude výrazným způsobem ovlivňovat cenu hlavní kryptoměny a tím i celý kryptomarket. Také je dobré dodat, že to platí jak směrem nahoru, tak také bohužel i směrem dolů. Tyto poznatky mohou být v budoucnosti uplatňovány větším množstvím krátkodobých obchodníků a spekulantů na tomto trhu. Vyloučit pak bohužel nelze ani pokusy o cenové manipulace a insider trading.

 

Amazon plánuje přijmout platby Bitcoinem do konce roku 2021, uvedl zasvěcený zdroj

Elon Musk: Jeff Bezos by měl nechat rozpadnout Amazon

Trh zachvátila krvavá panika minuty poté, co Musk oznámil, že Tesla nepřijímá Bitcoin

Elon Musk naznačil, že krypto průmysl je na cestě k zelenější budoucnosti

Salvador přijal zákon o Bitcoinu a jako první stát na světě oficiálně uznává BTC jako měnu [Follow-up]

Coinbase a její představitelé čelí obvinění ohledně svého zalistování na Nasdaq

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.