Středa, 24 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Coinbase a její představitelé čelí obvinění ohledně svého zalistování na Nasdaq

Soudní žalobě čelí přední americká burza Coinbase. Vedle samotné společnosti žalobci obvinili generálního ředitele Briana Armstronga, CLO Paula Grewala, další vrcholné manažery a několik jejích podporovatelů rizikového kapitálu jako obžalované.

Coinbase žalována za klamání investorů

Obvinění kryptoburzy se týká údajného klamání investorů, kterého se její představitelé měli dopustit před uvedením akcií Coinbase na burze Nasdaq. Žalobu podala právnické osoba Scott + Scott ve čtvrtek před kalifornským okresním soudem. Obvinění jmenuje akcionáře Coinbase Donalda Ramseyho jako žalobce, a to jak jednotlivě, tak jménem všech ostatních investorů s podobnou situací. 

Ramsey hájí své nároky podle zákona Spojených států o cenných papírech a předložil důkazy získané z regulačních podání společnosti Coinbase u americké Komise pro cenné papíry, tiskových zpráv společnosti, zpráv analytiků a dalších veřejně zveřejňovaných informací o burze. Pokud jde o konkrétní obvinění, žalobce obviňuje kryptoměnovou společnost Coinbase a její vedoucí pracovníky, že ve svých nabídkových materiálech učinili „věcně zavádějící prohlášení,” která „postrádala přiměřený základ.“ Skupinová žaloba tvrdí, že:

„V době Nabídky: (1) Společnost požadovala značnou hotovostní injekci; (2) Platforma společnosti byla náchylná k narušení na úrovni služeb, ke kterému stále častěji docházelo, protože společnost rozšiřovala své služby na větší uživatelskou základnu.“

Cena akcií byla uměle nedhodnocená

Ramsey v zásadě tvrdí, že původní akcionáři během přímého kótování prodali své podíly novým investorům nad cenou díky zkresleným informacím. Jakmile na veřejnost pronikly údajné rozpory mezi sebeprezentací a realitou, cena akcií společnosti Coinbase odpovídajícím způsobem poklesla. V polovině května Coinbase připustila, že potřebuje finanční prostředky, a oznámila plány na získání 1,25 miliardy dolarů prodejem konvertibilních dluhopisů. Ramsey zdůrazňuje, že akcie společnosti během dvou obchodních dní prudce poklesly o téměř 10 %.

Investoři byli také pravděpodobně překvapeni načasováním emise, vzhledem k tomu, že společnost Coinbase se právě zalistovala v polovině dubna prostřednictvím přímého kotování (který nezahrnuje vydávání nových akcií ani získávání kapitálu), což signalizuje, že nevyžaduje hotovost. Rozhodnutí společnosti vydat dluhopisy o něco více než měsíc později tedy pravděpodobně vyvolává určité otázky.“

Závěr

Coinbase figuruje v další soudní rozepři po nedávno zahájené dogecoinové kauze. V době, kdy Ramsey zahájil hromadnou žalobu, se akcie společnosti Coinbase obchodovaly za 208 USD, tedy hluboko pod cenou 381 USD při zalistování 14. dubna. Jelikož jsou výnosy společnosti odkázány prakticky pouze na zákaznické poplatky, žalobce dále zdůrazňuje technické problémy a výpadky, které kryptoburza opakovaně zaznamenávala.

Prapodivná žaloba: Uživatel žaluje Coinbase kvůli “zavádějící” soutěži s Dogecoinem

„Bitcoin stoupá, Coinbase padá?” Výpadky během zvýšené volatility pobuřují uživatele burzy

Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

První den Coinbase na Nasdaqu končí oceněním 328,28 USD, kapitalizací 85,7 miliard dolarů a rekordem

Burza Coinbase nabídne uživatelům 4% úročení USDC. Výhodné úroky oproti bankovnímu účtu nesou svá rizika

Axe a jeho limitovaná dogecoinová edice deodorantů bude v ČR nedostupná: Dogecan

Falešný Ledger vám příjde poštou; Miami nabídne čistou energii těžařům; Světová banka nepomůže Salvadoru: Příběhy týdne

 

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *