Objem obchodování Etherea (ETH) na Coinbase raketově roste! V 1. pololetí se snížil náskok Bitcoinu

ethereum, ether, eth

Ethereum na Coinbase v první polovině roku zaznamenalo více než 1000procentní růst objemů transakcí. Rostoucí zájem o ETH způsobuje, že smart contract platforma stahuje náskok hlavní kryptoměny – Bitcoinu.

Coinbase hlásí raketový růst zájmu o Ethereum

Během první poloviny roku 2021 vzrostl objem obchodování s kryptoměnou Ethereum třikrát rychleji než u bitcoinů. Největší altcoin se těší stále větší oblibě retailu i institucí, což s největší pravděpodobností pramení z rozvoje DeFi, NFT a dalších zajímavých věcí, které na platformě probíhají.

  • Coinbase informovala, že objem obchodování etherů vzrostl během prvních šesti měsíců roku 2021 o 1 461 %.
  • Celkový objem obchodování ETH se vyšplhal na 1,4 bilionu USD oproti 92 miliardám USD v první polovině roku 2020.
  • V porovnání – Bitcoin mezitím zaznamenal nárůst o 489 % a jeho objem obchodování dosáhl 2,1 bilionu dolarů.
  • Burza také srovnávala celkovou tržní kapitalizaci, přičemž největších zisků Bitcoin dosahoval v prvních měsících roku 2021 až do dubna, kdy jeho cena eskalovala směrem k ATH. Naopak Ethereum zaznamenalo nejvíce ze svých zisků v květnu 2021, kdy měla jednotka hodnotu více než 4 000 dolarů.

Zpráva Coinbase uvádí:

„Mnoho z našich největších institucionálních klientů, včetně zajišťovacích fondů, nadací a korporací, zvýšilo nebo přidalo první expozici vůči ETH v první polovině, protože věřili, že aktivum má dlouhodobou sílu, která se rovná BTC, zatímco hraje odlišnou roli v jejich portfoliích.”

TIP: Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

Může nastat flippening?

Flippening je hypotetická situace, kdy největší kryptoměnu (Bitcoin) překoná nějaká jiná kryptoměna. Ethereum je na druhém místě a proto je k tomu momentálně nejblíže ze všech altcoinů. Téma překonání Bitcoinu Ethereem není novinkou, ale spíše takovým evergreenem kryptotrhu, který získává na popularitě pokaždé, když se náskok Bitcoinu začne snižovat.

Debata o tom, zda k flippeningu nakonec dojde, trvá již roky a jen tak neskončí. My na tuto otázku odpověď neznáme a komunita se také rozchází podle toho, jestli se na to zeptáte příznivců Bitcoinu, nebo Etherea

Advertisement
. Zatímco pro Bitcoin jsou nejčastějšími argumenty jeho obliba coby digitální hotovost, využívaná i jako uchovatel hodnoty díky omezenému množství a nepochybně také síla komunity, sítě i jména, Ethereum je vyzdvihováno pro svou vyšší rychlost a širší využití, které otevírá dveře do budoucnosti decentralizovaných financí a široké škály aktivity na blockchainu. Pro příznivce obou těchto mincí je pak více důležité to, aby si hlavní kryptoměny své největší výhody úspěšně uchovaly, než to, kdo bude v kapitalizaci první.

Ethereum London, Berlin a Shanghai forky a jejich role pro ETH 2.0 Serenity

Staknuté mince v Ethereum 2.0 dosáhly milníku 6 milionů kusů

ETF na Ethereum (ETH) je na světě! Kanadský regulátor dal zelenou rovnou třem společnostem a spustí se hned

Tesla potvrdila, že neprodala žádné bitcoiny. Ve 2. čtvrtletí vykázala nerealizovanou ztrátu 23 mil. USD na BTC

Světové ekonomické fórum obdivuje rychlost Cardana, XRP, Solany, Cela, Alograndu a Stellaru Lumens

Binance dramaticky snižuje denní limity pro výběr pro uživatele bez kompletního KYC

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.