Pondělí, 17 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

V kongresu USA se náhle “objevila” dosud nejrozsáhlejší regulace Bitcoinu a kryptoměn

Americkému kongresu byla z ničeho nic představena dosud nejrozsáhlejší krypto regulace ze strany zákonodárce, který dříve projevoval minimální zájem o kryptoměnu.

Nová regulace kryptotrhu v kongresu

Návrh zákona republikána Don Beyera by v případě schválení umožnil ministrovi financí vetovat vytváření stablecoinů, přímým regulačním orgánům definovat pravidla pro decentralizované finance (DeFi) a případně mimo jiné vytvořit chartu pro kryptoburzy…

58stránkový zákon o struktuře trhu s digitálními aktivy a ochraně investorů, který Beyer představil ve čtvrtek, usiluje o vytvoření vyčerpávajícího regulačního režimu pro digitální aktiva. Částečně by to bylo provedeno definováním, které druhy kryptoměn by mohly být cennými papíry a se kterými lze zacházet jako s komoditami… Současně si pak klade za cíl posílit shromažďování daňových údajů pro účely vykazování.

Zdá se, že zákon usiluje o zvýšení regulační jasnosti v USA, a to na jednom místě. Namísto obvyklé snahy řešit tyto problémy po částech tak tento návrh pokrývá více problémů najednou.

„Navrhovaná legislativa, která zdánlivě přišla odnikud, je neuvěřitelně komplexní a autoři jasně chápou základní technologii,” řekl Marc Goldich, partner advokátní kanceláře Axler Goldich LLC. „Bude trvat nějaký čas, než se rozbalí a zjistí, jaký by mohl mít dopad na odvětví, a bude zajímavé sledovat, zda má tento návrh zákona podporu, ale jedná se o dosud nejlépe napsaný návrh kryptolegislativy.”

Pochází z překvapivého zdroje

Beyer je předsedou smíšeného ekonomického výboru Kongresu a členem výboru House Ways and Means, který tvoří daňovou politiku. Až dosud se zdálo, že jeho zapojení do digitálních aktiv bylo minimální. Samotný návrh, ačkoli ho výše citovaný výrok chválí, ještě nebyl příliš reflektován krypto komunitou a v tuto chvíli nemáme bližší info ohledně jeho přijetí hlavními představiteli kryptoprůmyslu.

Regulace kryptoměn v USA se zcela jednoznačně dostávají do popředí, a to za nelichotivého doprovodu některých odpůrců v kongresu i vládě Spojených států, kteří se zřejmě budou snažit průmysl poškodit. Mnoho volených představitelů navíc vyjádřilo skepsi vůči tomuto odvětví nebo různým aspektům na třech různých úterních slyšeních, kde se diskutovalo o obavách o ochraně spotřebitele nebo poukazovalo na vnímaná rizika pro finanční stabilitu.

Co přináší?

  • Návrh zákona opravňuje FED, americkou centrální banku, k vytvoření digitální měny centrální banky (CBDC), pravděpodobně v reakci na prohlášení představitelů Fedu, kteří si nejsou jisti, zda k tomu mají pravomoci podle jejího aktuálního mandátu.
  • Podle podmínek Beyerova zákona by Komise pro cenné papíry (SEC) a Commodity Futures Trading Commission (CFTC) musely přesněji definovat, jaké aspekty krypto trhu spadají do jejich příslušných jurisdikcí.
  • Zákon by vytvořil termín “digital asset securities,” tedy volně přeloženo “digitální cenné papíry”, přičemž pod definici by token (coin) spadal tehdy, pokud má držitel právo na vlastní kapitál, zisky, úroky, platby dividend nebo hlasovací práva, přičemž by sem spadaly také veškeré ICO.
  • Možná nejdůležitější je však ustanovení o “desekuritizaci“. Sekce stanoví cestu pro token, který je považován za digitální cenný papír, aby se stal kryptoměnou, která nebude považována za cenný papír, což odráží dlouholeté úsilí komisařky SEC Hester Peirce o vytvoření bezpečného přístavu pro krypto projekty.
  • Další část návrhu zákona obsáhle popisuje, jak by se USA měly dívat na stablecoiny – digitální aktiva, která fungují jako náhražka dolarů nebo jiných vládních peněz – a zdá se, že autorizuje CBDC vydanou FEDem. Obsahuje pak určité překážky pro emisi stablecoinů.
  • Kryptoburzy nebo jiné subjekty by měly zakázáno umožňovat zákazníkům používat mixéry, privacy coiny nebo podobné služby, což by zřejmě tvrdě postihlo uživatele, kteří si cení svého soukromí.

TIP: Latinská Amerika zažehla bitcoinové hnutí, ale Spojené státy s Čínou by mohly zahájit útok: Příběh týdne

Závěr

Jsme svědky regulační bouře v USA, pokud jde o kryptoměny a krypto byznysy. Zákonodárci nyní přicházejí s řadou návrhů a mnozí z nich diskutují o kryptoměnách a jejich budoucích legislativních opatřeních. 58stránkový zákon o struktuře trhu s digitálními aktivy a ochraně investorů je zřejmě dosud nejkomplexnějším návrhem, jaký kdy kryptokomunita v USA viděla. Kryptohodler také informoval o součásti dvoustranné dohody o infrastruktuře, která klade přísné požadavky na hlášení transakcí, kterým i podle Blockchain Association nelze vyhovět.

Pokud Tesla nemůže přijímat krypto, tento lehký elektromobil bude ekologickým kryptoměnovým uzlem: Daymak Spiritus

Pozor! Jedna americká senátorka je na válečné stezce proti kryptoměnám a “super kodérům”

Pokud Tesla nemůže přijímat krypto, tento lehký elektromobil bude ekologickým kryptoměnovým uzlem: Daymak Spiritus

SEC komisařka Hester “Kryptomáma” Peirce: Doufám, že SEC přijme další kroky k zajištění větší regulační jasnosti

Legendární raper Nas vyzval fanoušky, aby se připojili ke kryptu! V Tracku dále učinkují Jay-Z a DJ Khaled

Neúspěšná prezidentská kandidátka Elizabeth Warrenová požaduje přísnější ochranu krypto investorů v USA

HODL | Investice – jen spořit nestačí! Jak se stát investorem?

Latinská Amerika zažehla bitcoinové hnutí, ale Spojené státy s Čínou by mohly zahájit útok: Příběh týdne

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *