Pondělí, 22 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Anonymní Španěl si právě zaregistroval ochrannou známku na logo Bitcoinu

Osoba, která prozatím zůstává anonymní, si prostřednictvím právníka ochránila „Bitcoin“ na vnitrostátní úrovni. Název a logo Bitcoinu taky nyní ve Španělsku “získalo” ochrannou známku u Španělského patentového úřadu. Proces dokončil advokát Ignacio Rubio Menéndez. Osoba, která si logo zaregistrovala, k tomu následně uvedla: „Nyní mám logo a slovo ‘Bitcoin’ zaregistrováno na národní úrovni na Španělském úřadu pro patenty a ochranné známky. K záznamům může mít přístup kdokoli, protože jsou zveřejňovány denně a pro všechno publikum.“

Mám ochrannou známku na “bitcoin”

Ačkoli osoba, která si ochrannou známku zaregistrovala, není Satoshi a otevřeně to přiznává. Stejně se jí však podařilo práva na celosvětově uznávané logo a název nejvýznamnější kryptoměny získat. Na otázku, proč si uzurpoval ochranu tohoto duševního vlastnictví pro sebe, odpovídá: Jsem prodejcem bitcoinů, mám nákupní a prodejní kancelář a myšlenkou je ochrana bitcoinů, alespoň ve Španělsku. Takže jsem se postavil za značku a převzal odpovědnost za to, že se každý nový uživatel může cítit 100% bezpečně při práci se mnou a daleko od podvodů, které pojmenovávají a používají ‘bitcoin.’”

Přihláška se vztahuje na oficiální logo bitcoinu – bílé písmeno „B“ v oranžovém kruhu. „V textu se velké písmeno B vztahuje na kód a malé písmeno b na kryptografii,“ objasnil.

Ochrana loga

Zdá se být až neuvěřitelné, že i přes všeobecně známý fakt, že Bitcoin nemá vedení a je decentralizovaný, je možné, aby někdo přišel na patentový úřad v některé zemi a přisvojil si právo na jeho název a logo. Nabízí se otázka: co kdyby si ochrannou známku zaregistroval někdo, kdo by následně striktně uplatnil svá práva a požadoval by, aby logo nikdo jiný “neoprávněně” nepoužíval? V tomto případě se jedná o anonym, takže zatím vlastně ani nevíme, komu ve Španělsku nyní název a logo Bitcoinu patří. Může to být prakticky kdokoli. Osoba však slibuje, že svá nadobytá nemorální práva bude používat pouze proti podvodníkům. Uvádí:

„Poskytuji ochranu ve svém podnikání a nyní se svou značkou, takže pokud chce někdo nebo společnost na národní úrovni zneužít logo, které všichni známe, a slovo ‘Bitcoin,’ mám nárok využít [institut] zneužití mé značky. […] Nejsem falešný Satoshi, právě jsem si zaregistroval vlastnictví a legitimní použití loga a slova [Bitcoin]. Pokud ho někdo použije nesprávně, budu ho bránit.“

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *