Pondělí, 22 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Pornhub nyní přijímá jen kryptoměny – Visa a Mastercard odepřely služby, kvůli skandálu stránky pro dospělé

Mastercard a Visa přestaly poskytovat své služby webu Pornhub a jeho zákazníkům, kteří si chtějí předplatit za prémiový obsah pro dospělé. Důvodem je odporný skandál.

UPDATE: V Evropě Pornhub přijímá kromě kryptoměn také platby SEPA. Veškeré další metody, včetně platebních karet, jsou nyní nedostupné.

Pornhub nyní přijímá pouze kryptoměny

Společnost Pornhub změnila své zásady, čímž reagovala na skandál. Nedávno deník New York Times ukázal na případy sexuálního zneužívání dětí a napadení žen ve videích na webu.

Nyní Pornhub, největší web pro dospělé na světě, přijímá pouze kryptoměny za svou prémiovou službu. K tomu došlo poté, co Visa a Mastercard minulý týden odmítly zprostředkovávat platby na web. Společnosti poskytující karetní platební služby k tomuto kroku příkročily právě v reakci na zmíněný článek v New York Times.

Co se stalo?

„Proč Kanada umožňuje této společnosti profitovat z videí vykořisťování a napadení?” Tuto otázku si klade redaktor NY Times

„Web [společnosti Pornhub] je zamořen videi znásilnění. Monetizuje dětská znásilnění, pornografii pomsty, videa ze špionážních kamer sprchování žen, rasistický a misogynistický obsah a záběry zadušení žen v plastových sáčcích.”

pokračuje výčtem žaludekzvedajících příběhů únosů a znásilnění nezletilých dívek…

Není to poprvé – dříve odepřel služby PayPal

Jak KryptoHodler informoval v listopadu 2019, společnost PayPal před více než rokem zakázala svým zákazníkům využívat své platební služby k platbám za obsah stránky . Nyní se tedy po zveřejnění odporné části obsahu webu pro dospělé přidaly také Visa a Mastercard a společnosti již zbývají jen kryptoměnové platby.

Problém, na který zde narážíme, je velmi komplexní a složitý. Na jedné straně misky vah stojí svoboda

plateb, rovný přístup ke službám (bez diskriminace) či presumpce neviny. Na druhé straně pak máme nutnost chránit děti (ale i dospělé) před zneužíváním a sexuálním napadením.

Reakce platebních služeb se jeví pochopitelná a v tomto případě asi na místě. Je tu několik problémů. – Tím, že tyto společnosti přikročily k odepření služeb, zůstávají kryptoměny na očích, jako platební prostředek, který může být nyní spojován s tímto nechutným skandálem. To pro Bitcoin a další krypto není zrovna dobrá reklama. Jenže pravdou je, že od toho, aby k podobným zvěrstvům nedocházelo, tu přece nejsou soukromé společnosti či blockchainové sítě, ale policie a soudy.

Závěr

„Společnost Pornhub se jednoznačně zavázala k boji proti materiálům s pohlavním zneužíváním dětí a zavedla komplexní, důvěryhodnou a bezpečnostní politiku v oboru pro identifikaci a vymýcení nelegálního materiálu z naší komunity.“ – Tímto vyjádřením se služba snaží uklidnit veřejnost. Tohle však pravděpodobně stačit nebude.

Nestačí jen mazat závadný obsah, ale nepochybně musí nastoupit úřady a dotyčné pachatele potrestat v souladu se zákony. Je škoda, že se podobné skandály v povědomí lidí spojují s kryptoměnami, které jsou pouhým nástrojem. Vždy záleží na lidech, zda jakýkoli nástroj využijí správně, nebo jej zneužijí k něčemu nezákonnému či jednoduše špatnému.

Ani Pornhub v tom není sám, závadná videa se totiž objevují také na XVideos, ale i běžných webech, jako je Twitter, Reddit či Facebook.

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *