Pondělí, 22 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Reddit spustil ERC-20 tokeny MOON a BRICK jako “komunitní body” ve dvou subredditech

Nově budou uživatelé Redditu ve dvou velkých komunitách (subredditech), každá s více než milionem členů, odměňováni za příspěvky, komentáře a moderování. K tomu slouží dva nové tokeny postavené na blockchainu Etherea (ETH). V subredditu r/Cryptocurrency se bude jednat o token Moon (česky měsíc) a v r/FortNiteBR vznikne Brick (cihla).

2 Reddit komunity spouštějí své tokeny

Oba nové tokeny budou použity jako forma odměny, avšak pouze pro členy dvou subredditů r / Cryptocurrency a r / FortNiteBR. K tomuto účelu slouží nová peněženka „Reddit Vault,” která je součástí aplikace Reddit pro Android a iOS. Jelikož se jedná o tokeny položené na decentralizovaném blockchainu Etherea, budou mít uživatelé po získání takové odměny výhradní právo s tokeny Moon a Brick disponovat.

Výhoda kryptoměny oproti obyčejným “komunitním bodům” spočívá mimo jiné v tom, že po rozdělení již Reddit ani správce komunity nemůže zasahovat do uživatelských peněženek. Odměnu v tokenech si členové komunity mohou libovolně přeposlat na jakoukoli jinou peněženku kompatibilní s ERC-20.

Tokeny by měly nabídnout v rámci Redditu určité výhody. Jak se uvádí v oznámení:Bricks mohou být volně obchodovány a použity pro libovolný počet účelů v rámci komunity. V tuto chvíli je lze použít k zobrazování reputace v rámci subredditu, odemykání exkluzivních funkcí, jako jsou odznaky a GIF v komentářích se Special Membership [speciálním členstvím] a přidávání váhy hlasům v hlasování.”

Rozdělování odměn

Oba tokeny jsou si velmi podobné. Odměna se bude vydávat „měsíčně na základě individuálních příspěvků (komentáře, příspěvky atd.).“ Obě komunity také shodně uvádejí: Reddit karma poskytuje základ pro měření přínosu lidí, ale konečné rozhodnutí je na komunitě.” Konkrétní postup výpočtu pro odměňování uživatelů však není blíže specifikován.

Pokud jde o konečné množství tokenů, zde má Moon propracovanější inflační plán než Brick. Prvních 5 milionů tokenů Moon bude do oběhu vloženo během května. Následně se množství emise každý měsíc sníží o 2,5 %, a to až dokud nebude dosaženo maximální množství 250 milionů.

Tip: Telegram se vzdává kryptoměny Gram a projektu TON po bitvě s americkým regulátorem SEC

Závěr

Oba subreddity zahájí distribuci tokenů během několika dní na ethereové testovací síti Rinkeby. Do podzimu zůstanou v testovací beta verzi a poté budou nasazeny na mainnet Etherea. Kromě 2 komunit na Redditu již existují některé blockchainové sociální sítě a blogy, kde je rovněž možné sbírat tokeny jako odměny za aktivitu. Kryptohodler v současné době sdílí obsah zejména na Steemitu a jeho komunitním forku Hive a vy se můžete přidat také.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *