Pondělí, 17 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

PayPal: Poptávka po kryptoměnách předčila všechna očekávání

Společnost PayPal hlásí, že zaznamenává nečekaně velký zájem o kryptoměny, které začala nabízet v omezené investiční formě, bez možnosti převodů a výběrů.

Kryptoměny jsou žádanější, než PayPal očekával

Jak uvedl generální ředitel společnosti, poptávka po kryptoměně překonala veškerá původní očekávání PayPalu. Společnost zahájila obchodování s kryptoměnami koncem roku 2020.

V rozhovoru pro časopis Time, který se sám před nedávnem zapojil do světa kryptoměn, prezident a generální ředitel PayPalu Dan Schulman uvedl:

„Poptávka po krypto stránce byla několikanásobná oproti tomu, co jsme původně očekávali.”

Modernizace je nutná

Kromě poptávky po kryptu komentoval Schulman také celou stávající finanční infrastrukturu. Ta podle jeho slov vyžaduje modernizaci, protože se dnes stává neefektivní, a to kvůli příliš nákladným a pomalým mezinárodním transakcím. Generální ředitel předpověděl, že finanční systém je připraven v příštích pěti až deseti letech zaznamenat více změn, než jaké zažil za poslední dvě desetiletí.

„Za deset let uvidíte obrovský pokles používání hotovosti. Všechny formální faktory platby se sbalí do mobilního telefonu. Kreditní karty jako tvarový faktor zmizí a vy budete používat svůj telefon, protože telefon může přinést mnohem větší hodnotu než pouhé klepnutí na vaši kreditní kartu.”

CBDC

„Každá vláda na světě nyní pracuje na počítačových penězích, včetně USA. Číňané tam již jsou,” uvedl investor a partner George Sorose Jim Rogers. Schulman rovněž uvedl, že centrální banky budou muset přehodnotit svou měnovou politiku, protože lidé přestanou používat papírové peníze.

Šéf PayPalu uvedl, že digitální měny centrálních bank (CBDC) by mohly těžit z rozvíjejících se technologií, jako je technologie distribuované účetní knihy. „Ale v podstatě [jen] digitalizují fiatovou měnu, jako je americký dolar.”


Rogers však navíc varoval, že pokud kryptoměny začnou být úspěšné jako peníze a začnou konkurovat fiat penězům (a CBDC), které jsou v podstatě monopol, vlády takovou konkurenci nebudou tolerovat, ale přikročí k zákazu.

Druhá polovina října 2020 patřila PayPalu: Akcie PayPalu podporou BTC dosáhly ATH; Satoshi Labs hejtuje PayPal a ještě jednou PayPal: Příběhy týdne

Závěr

Zatímco ceny Bitcoinu i altcoinů od začátku roku prudce rostly a poptávka po kryptoměnách překonávala očekávání, společnost PayPal pokračovala v rozšiřování svých krypto služeb pro klienty. Na konci března zahájila službu krypto check-out, aby umožnila krypto platby obchodníkům. Minulý týden platební platforma vlastněná PayPalem, společnost Venmo, představila obchodování s kryptoměnami pro čtyři coinyBTC, ETH, LTC a BCH.

 

Světoznámý TIME magazín začal přijímat kryptoměny za předplatné a hodluje Bitcoin

Jak se nezbláznit z kryptoměn a nebýt obětí bitcoinové horečky? Pár užitečných tipů Dominika Stroukala

BTC krvácí? Biden navrhne 39,6% daň z kapitálových výnosů na financování vzdělávání a péče o děti

Co by přineslo zrušení hotovostních plateb? Boj proti hotovosti a souvislost s kryptoměnou

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *