Úterý, 28 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Pohnula se odměna za blok, který byl vytěžen v únoru 2009, měsíc po vzniku Bitcoinu

V Hodlerské komunitě jsme se začali bavit o tom, jak hluboký bude právě probíhající propad kryptotrhu a co ho mohlo způsobit. Snažil jsem se najít, zda by se nenašlo vysvětlení ve fundamentu a jednu mírně znepokojivou aktualitu jsem skutečně objevil. 50 bitcoinů z odměny za blok s pořadovým číslem #3654, který byl vytěžený pouhý měsíc po začátku existence Bitcoinu, bylo právě přesunuto. Peněženka, kde se odměna za vytěžení tohoto bloku nacházela, byla po celou dobu od roku 2009 nečinná.

Odměna za blok z únoru 2009 se pohla

Měsíc po vzniku Bitcoinu činila odměna za vytěžený blok 50 BTC. V tomto raném období byla podstatná část bitcoinů vytěžená samotným zakladatelem. Proto se pochopitelně objevují spekulace, zda daná peněženka

nemohla patřit právě Satoshi Nakamotovi.

Co se týče transakce – 50 BTC, které se nepohly od 9. února 2009, byly převedeny na dvě samostatné adresy. Jedna z nich obdržela přesně 40 kusů 11letých mincí v současné hodnotě přes 380 000 dolarů. Další adresa přijala 9,99 jednotek, které byly dále dále přesunuty v menších transakcích na další adresy.

Kauza Wright

Transakce by teoreticky mohla zasáhnout do případu Craiga Wrighta, který se prohlašuje za zakladatele Bitcoinu. Ten se soudí s pozůstalými po zesnulém kolegovi, se kterým údajně vytvořili a poté těžili Bitcoin. Rodina zesnulého Dave Kleimana ho žaluje o polovinu Satoshiho bitcoinů. Wright však nikdy nepřinesl pádný důkaz, že je skutečně Satoshi a velká část komunity mu nevěří, včetně šéfa Binance. Jak informoval The Block, adresa dosud spící peněženky, která se dnes poprvé pohla, se objevuje na seznamu adres, které Wright předložil v kauze Kleiman.

Tip:

Vývojář Jimmy Song vysvětluje, proč Satoshi pravděpodobně nestojí za včerejší záhadnou transakcí

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *