Pondělí, 24 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Kryptozprávy: Španělsko a nepodmíněný příjem; Bitmex má problém; Transakční poplatky zdražily; Kiyosaki a Buffett; Grayscale vykoupil třetinu nových BTC; Krypto film Cryptopia

Vítejte u kryptoměnových zpráv na vašem webu o kryptomnách Krypto Hodler. Opět jsme si pro vás připravili několik velmi zajímavých novinek a událostí. Pro hodlery bude zamyšlením, že společnost Grayscale vykoupila asi třetinu všech BTC vytěžených za posledních 100 dní. Za Bitcoin se postavil Robert Kiyosaki a naložil Buffettovi a máme tu nový film o kryptoměnách.

Španělsko zavede nepodmíněný příjem

Do konce tohoto měsíce chce španělský levicový kabinet zavést základní nepodmíněný příjem pro cca 100 tisíc nejchudších domácností. Vláda počítá s plánem, který zahrnuje částku 450 až téměř 1000 euro, tedy asi 12 400 až 27 600 korun. Postupně by měl počet domácností s nárokem na nepodmíněný příjem stoupnout až na milion. Zákon je výsledkem dřívější dohody v rámci vládní koalice, ale uspíšil ho koronavirus. Základní příjem pro nejchudší by měl mimo jiné zmírnit důsledky ekonomické recese.

Bitmex čelí závažné žalobě

Proti kryptoderivátové burze Bitmex byla o víkendu podána žaloba u Okresního soudu USA pro Severní distrikt v Kalifornii. Bitmex a jeho provozovatelé jsou obviněni z účasti na „nesčetných nezákonných činnostech.“ Žalobci uvedli, že mateřská společnost Bitmexu, HDR Global Trading Limited, vedená spoluzakladateli Arthurem Hayesem, Benem Deloem a Samuelem Reedem, napomohla nezákonným a podvodným jednáním, manipulovala s kryptoměnovými trhy, prala peníze a zabývala se podvody. Kromě toho burza údajně nabízí pákový trading Američanům, ačkoli na to nemá licenci.

Žaloba dále uvádí: „Samotný rozsah protiprávní činnosti obžalovaných je skutečně ohromující. Několik zdrojů blízkých společnosti sdělilo mediálním zdrojům, že téměř 15 procent objemu obchodování BitMEXu v roce 2019 – neboli asi 138 miliard dolarů – lze připsat obchodníkům nacházejících se ve Spojených státech.“

Tip: Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

BTC Transakční popltatky zdražily

Jak informoval Cointelegraph, transakční poplatky v bitcoinové síti zaznamenaly během třetího půlení nebývalý nárůst volatility. Průměrný poplatek za transakci vzrostl o více než 1 250 %, z 0,38 USD na 5,16 USD, a to jen mezi 11. dubnem a 14. květnem 2020.

Jak KryptoHodler ověřil na stránce Bitinfocharts, následovala korekce, kdy v sobotu poplatky klesly na 3,44 $. Jenže poté opět zdražily. Včera (úterý 19. května) činil průměrný poplatek za bitcoinovou transakci již 6,42 USD. To je nejvíce od června 2019. Historicky nejvyšší poplatky Bitcoin zaznamenal na ATH koncem roku 2017, kdy krátkodobě průměrná cena jedné transakce překonala 50 dolarů.

Kiyosaki zpražil Buffeta za kritiku Bitcoinu

Robert Kiyosaki, slavný autor knih o finanční gramotnosti jako Bohatý táta, chudý táta, nadále podporuje Bitcoin ve svých tweetech a videích na Youtube. Jeho oblíbená aktiva jsou zlato, stříbro a Bitcoin. Kiyosaki se pustil do kritiky Warrena Buffetta za jeho soustavnou kritiku zlata a Bitcoinu a za to, že se drží dolarů jako aktiva. Nicméně až čas ukáže, čí odhady a predikce se naplní. Kiyosaki očekává, že Bitcoin dosáhne ceny 75 000 $ do tří let.

Grayscale vykoupil třetinu nových BTC

Společnost Grayscale zvýšila za posledních 100 dní množství hodlovaných bitcoinů o 60 000 mincí. To představuje asi 33 % všech BTC, vytěžených za dané období. Skutečnost, že zákazníci společnosti jsou z 88 % instituciální investoři, napovídá o velkém zájmu této třídy investorů o krypto. Data zveřejněná na Redditu ukazují, že v současné době Grayscale drží asi 344 tisíc jednotek BTC. V aktuálním kurzu 9 735 USD / BTC to představuje Bitcoin v hodnotě cca 3,35 miliardy dolarů.

V listopadu 2019 Krypto Hodler informoval, že Grayscale získala povolení pro první veřejně obchodovatelný indexový fond digitálních měn “Digital Large Cap Fund” (DLC).

Kryptoměny ve filmu Cryptopia

Filmař Torsten Hoffmann natočil dokument o kryptoměnách. Film se jmenuje  Cryptopia: Bitcoin, Blockchains and the Future of the Internet (Kryptopie: bitcoiny, blockchainy a budoucnost internetu) a pomáhali s ním někteří přední představitelé krypto průmyslu. Je dostupný v angličtině online a lze ho zakoupit za 0,0007 BTC. Tvůrci filmu uvádějí:

„Většina finančních analytiků říká, že byste měli raději držet akcie, dluhopisy a dolary. Bitcoin je nebezpečný nesmysl, příliš riskantní jako investice. Pro ostatní je Bitcoin únikovým modulem, který je zbaví rizika, pojištěním proti finančnímu soudnému dni, cesta ven z dluhové krize, negativních úrokových sazeb, obchodních válek a hospodářského poklesu.“

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *