Pátek, 14 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Ethereum PoS možná už v srpnu! Testnet Ropsten úspěšně přešel na Beacon Chain

Druhá největší kryptoměna by se mohla dočkat splynutí se svou proof-of-stake vrstvou Beacon Chain již v srpnu.

Testnet Ropsten implementoval Beacon Chain

Ethereová testovací síť Ropsten se úspěšně spojila se sítí Beacon Chain. Jde o zbrusu nový proof-of-stake blockchain připravený pro ETH, který již od prosince 2020 běží paralelně s ethereovým mainnetem, a který se dříve nazával Ethereum 2.0, než vývojáři tuto frázi zavrhli. V uživatelích podle nich vyvolávala dojem, že původní Ethereum končí.

Operace testovací sítě, ke které došlo v 16:10 UTC, představuje významný milník v dlouhém technickém procesu, který je v ethereové komunitě známý jako „sloučení.“ Pro Ethereum bude znamenat postupné opuštění konsenzu proof-of-work (tedy těžby) ve prospěch energeticky účinnějšího Proof-of-Stake.

TIP: Ethereum London, Berlin a Shanghai forky a jejich role pro ETH 2.0 Serenity

Před sloučením mainnetu zbývá ještě několik kroků

Nyní je mimo jiné ještě potřeba, aby také další dvě ethereové testovací sítě – Goerli a Sepolia – prošly vlastním procesem sloučení.

Ve hře je dále odklad tzv. “difficulty bomb”, neboli bomby obtížnosti těžby. Ta má exponenciálně zvýšit obtížnost těžby ETH, a to koordinovaně s celým procesem tak, aby motivovala uzly k přechodu na řetězec proof-of-stake po sloučení.

Jestliže bude příprava trvat moc dlouho, bomba obtížnosti bude muset být odložena.

Ethereový vývojář Preston Van Loon již dříve uvedl, že by ke dlouho očekávanému spojení s PoS blockchainem mohlo dojít již v srpnu tohoto roků. Méně optimistický odhad uvedl spoluzakladatel Etherea Vitalik Buterin, který splynutí Etherea s Beacon Chainem očekává až v průběhu září nebo října.

Po středečním úspěšném sloučení testnetu Ropsten se nyní výhled na srpnové sloučení mainnetu zdá o něco pravděpodobnější. Vývojáři Etherea však budou chtít především zajistit, aby dosud největší aktualizace sítě byla provedena bezchybně.

Závěr

Úspěšná evoluce Ropsten testnetu směrem k mechanismu konsenzu proof-of-stake je dobrým znamením pro nadcházející sloučení hlavní sítě kryptoměny Ethereum s PoS sítí Beacon Chain. Jedná se hlavní díl upgradu známého pod označením Serenity, který je dosud hovorově označován jako Ethereum 2.0, ačkoli vývojáři preferují označení “konsensuální vrstva”.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *