Úterý, 25 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Nejnovější návrh kryptoregulace v USA počítá s osvobozením drobných transakcí

V Senátu Spojených států amerických v úterý Cynthia Lummisová a Kristen Gillbrandová představily dlouho očekávaný návrh Zákona o zodpovědné finanční inovaci.

Návrh “zodpovědné” kryptoregulace je venku

V Senátu Spojených států byl v úterý představen dlouho očekávaný zákon o odpovědných finančních inovacích. Jeho cílem je tvorba regulačního rámce pro digitální aktiva.

Oficiální dokument má 69 stran a stojí za ním senátorky Cynthia Lummisová z Wyomingu za stranu republikánů a Kirsten Gillibrandová z New Yorku za demokraty. Návrh je tedy bipartitní.

„Řeší jurisdikci CFTC a SEC, regulaci stablecoinů, bankovnictví, daňové zacházení s digitálními aktivy a meziagenturní koordinaci. […] S vědomím, že většina digitálních aktiv je mnohem více podobná komoditám než cenným papírům, zákon dává CFTC jasnou pravomoc nad příslušnými spotovými trhy digitálních aktiv.“

V rozhovoru na CNBC senátorky k návrhu uvedly:

„Snažíme se jednoduše začlenit svět digitálních aktiv do našeho současného regulačního rámce. […] Strávili jsme spoustu času definicí moderního Howeyho testu.“

Senátorka Lummisová, která je dlouhodobou zastánkyní kryptoměn, se v úterý sešla s předsedou SEC Gary Genslerem a Gillibrandová se s ním setkala o den dříve. Rozdělení pravomocí SEC a CFTC v otázce krypta je dlouhodobě nevyjasněné, přičemž Gensler pravděpodobně není rád, že má jeho komise tahat za kratší provaz. Sám pak opakovaně prohlašuje, že většina kryptoměn jsou cenné papíry a podléhají jurisdikci SEC.

Lummisová k tomu dodala:

„Budeme pokračovat ve spolupráci jak s CFTC, tak s SEC, abychom se ujistili, že jsme našli správnou kombinaci použití Howeyho testu, abychom zjistili, která z těchto agentur může nejlépe regulovat. Myslíme si, že protože používáme Howeyho test, dopadne to dobře.“

Gillibrandová následně dodala, že je úkolem zákonodárců, aby vytvořili zákony, regulační orgány je mají implementovat a nemají řešit co si nechají a co ne.“

TIP: BlockFi recenze: Vydělávejte úroky ze své kryptoměny, zatímco spíte

Co návrh může přinést

Pro kryptokomunitu v USA by bylo schválení tohoto návrhu pravděpodobně velmi pozitivní zprávou. Vyjasnění jurisdikcí SEC a CFTC by výrazně snížilo riziko útoku SEC na jednotlivé projekty, což by přineslo větší jistotu na straně tvůrců i investorů.

Návrh zákona se zabývá celou řadou problémů souvisejících s kryptoměnami. Zadává studii o dopadu digitálních aktiv na životní prostředí, vytváří poradní výbor pro inovace a nařizuje vypracování pokynů pro kybernetickou bezpečnost. Vytváří také daňovou strukturu a nařizuje analýzu využití digitálních aktiv v penzijním spoření.

Zákon navíc přináší pro kryptoměnové transakce do 200 dolarů daňové osvobození z daně z příjmů. Redaktor Coindesku Jesse Hamilton neskrýval nadšení a komentoval:

„Jejich návrh zákona by osvobodil nákupy zboží a služeb v malém měřítku z bahna daňových důsledků tím, že by transakce v hodnotě nižší než 200 USD byly osvobozeny od daně – což by potenciálně uvolnilo cestu pro kryptoměnu, která se chová spíše jako měna.”

TIP: České soudy poprvé řešily zdanění BTC! Platba bitcoiny nepodléhá dani, zaznělo

Závěr

Jak velkou šanci na schválení tento návrh zákona o zodpovědné finanční inovaci v USA bude mít se zřejmě teprve ukáže. Už nyní je ale jasné, že ho čeká ještě dlouhá cesta. „Vybudování regulačního rámce pro nové odvětví trvá dlouho,” uzavírá Gillibrandová s tím, že návrh nyní musí projít senátním výborem pro bankovnictví, zemědělství, zpravodajství a finanční služby.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *