Pondělí, 17 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Rusko: Návrh zákazu použití kryptoměn k platbám byl představen ve Státní dumě

Předseda výboru pro finanční trhy dolní komory ruského parlamentu – Státní dumy – Anatolij Aksakov v úterý představil návrh zákona, který zakazuje používání “digitálních finančních aktiv” (DFA) k platbám.

Schyluje se k zákazu kryptoplateb v Rusku?

Rusko se v případě přijetí návrhu zákona zakazujícího použití kryptoměn k jakýmkoli platbám odkloní od svého dosavadního postoje z letošního roku. Připomeňme, že návrh zákona o digitální měně počítal s definováním kryptoměny, kterou označil za „platební prostředek, který není měnovou jednotkou Ruské federace.”

Nově navržená legislativa chce zavést oficiální zákaz použití kryptoměny jako peněžní náhrady, tedy již žádné legální platby.

V úvodní poznámce se uvádí:

Rubl je oficiální měnou (měnou) Ruské federace. Výše uvedený článek zakazuje zavádění jiných měnových jednotek nebo měnových náhražek na území Ruské federace.”

Kryptoburzy a další „elektronické platformy” pak mají mít povinnost každou dohodu, která by naznačovala zakázanou transakci, zadržet. Navíc návrh regulace počítá s tím, že budou povinny se podrobit registru ruské centrální banky.

V případě přijetí návrhu zákona zakazujícího kryptoplatby by se Rusko přiblížilo Číně. Ta však navíc oficiálně zakazuje také těžbu, ačkoli nedávná data naznačují, že neoficiálně se v Číně Bitcoin těží i nadále.

TIP: Čína využije kolaps UST k tlaku na globální regulace stablecoinů a kryptoměn

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *