Středa, 24 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Čína využije kolaps UST k tlaku na globální regulace stablecoinů a kryptoměn

Čína postupně zavádí svůj digitální juan a vytlačuje soukromé stablecoiny, které obyvatelům umožňují se před neomezeným vládním dohledem takříkajíc schovat. Země před rokem de facto zakázala kryptoměny. Nyní však říká, že je může regulovat ještě přísněji, než dosud.

Čínská média velebí “zákaz” krypta a slibují regulaci stablecoinů

Čínské státní médium Economic Daily signalizovalo, že čínská vláda může kvůli kolapsu ekosystému Terra zavést ještě přísnější regulace kryptoměn a stablecoinů. V úterním článku podrobně popisuje pád Terry (LUNA) a algoritmického stablecoinu TerraUSD (UST).

Událost černé labutě vládní deník prezentuje jako důvod k ještě přísnějšímu omezení stablecoinů i kryptoměn jako takových. Reportér Li Hualin pochválil vládu za zákaz těžby Bitcoinu či obchodních platforem V Číně, přičemž dále uvádí:

„Naše země v budoucnu také urychlí dokončení regulačních nedostatků a zavede cílená regulační opatření pro riziko stablecoinů, aby dále omezila prostor pro spekulace s virtuálními měnami, nelegální finanční aktivity a související nelegální a kriminální aktivity a lépe chránila bezpečnost lidí.”

Země podle vládního média dosud ještě nezákazala co mohla a může tak v zákazech kryptoměn pokračovat i nadále.

Jak objasnil Colin Wu, kryptoměnový reportér zaměřený na Čínu, zákony zakazují institucím poskytovat krypto služby, ale nezakazují běžným lidem používat kryptoměny a dodává:

„Institucím a podnikům je v Číně zcela zakázáno obchodovat s kryptoměnami nebo je vlastnit, ale jednotlivci je mohou svobodně vlastnit, nakupovat a prodávat a některé místní soudy je dokonce považují za právně chráněné jako virtuální majetek.“

TIP: BlockFi recenze: Vydělávejte úroky ze své kryptoměny, zatímco spíte [aktualizace 2022]

Omezte soukromé stablecoiny, napovídá komunistická Čína západu

Wu říká, že je velmi pravděpodobné, že čínská vláda zavede ještě přísnější omezení nebo dokonce úplný zákaz vlastnictví, převodů, nákupu a prodeje stablecoinů, a to „zejména pro Tether.”

Ten přitom neměl s UST nic společného a dle svého vyjádření pravidelně ujišťuje své zákazníky o tom, že je USDT podložen americkými dolary a vládními dluhopisy…

Čína se přitom nemusí zastavit na svých vlastních hranicích. Vládní tisk uvedl, že regulátoři v jiných zemích by se měli „snažit formulovat globální obecná pravidla“ pro zpřísnění kontroly přeshraničních plateb. Tímto krokem by se údajně mělo zločincům znemožnit praní špinavých peněz, podvody a nezákonné získávání finančních prostředků.“

TIP: Co je SEED, jak funguje a kam ho uložit: Pro nováčky

Závěr

Čínské medium chválí komunistickou vládu za ochranu lidí před soukromým vlastnictvím kryptoměn s možností ztráty poté, co zkolaboval algo stablecoin UST. Článek pak připomíná čtenářům, že v zemi, kde oficiálně není těžba ani kryptoburzy, a kryptoměny jsou vytlačeny do šedé zóny,  je stále co zakazovat.

Pokud jde o decentralizované digitální peníze, jako je Bitcoin, ale i další kryptoměny a stablecoiny, vláda více než miliardové Číny s impozantní přírodou i historií pravděpodobně ještě není hotová s omezováním obyvatel.

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *