Úterý, 21 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Klesla obtížnost těžby BTC; Kapacita Lightningu na ATH; Dogecoinem zaplatíte v Tesle i SpaceX: Zprávy týdne

I dnes je tady další díl pondělních Zpráv týdne na českém hodlerském webu. Konečně jsme se po 8 týdnech propadů dočkali oživení. Cena Bitcoinu byla v pondělí před vydáním zpráv na úrovni 30 680 USD. To je od minulého dílu růst o necelých 500 dolarů. Rostla také dominance, konkrétně z 44,6 % na 46 %, což značí oslabení altcoinů oproti BTC. V první desítce největší propad zaznamenala Solana, která si pohoršila o 13,5 %. Následuje Ethereum se 7,82% propadem.

Klesla obtížnost těžby BTC

Poslední úprava obtížnosti těžby BTC přinesla největší snížení za posledních 10 měsíců. Pokles obtížnosti obecně znamená pokles zájmu o těžbu.

Pokles mining difficuly o 4,33 % je nejvýraznějším propadem od 18. července 2021, kdy obtížnost klesla o 4,81%. Šlo na tehdejší poměry o méně výrazný propad v době, kdy obtížnost klesla 4x v řadě v důsledku zákazu těžby v Číně.

Obtížnost těžby se mění v pravidelných intervalech na základě aktuální hashrate, tedy celkové výpočetní síly vynaložené na těžbu BTC. Účelem je zachovat rychlost těžby bez ohledu na aktuální hashrate vždy na cca 10 minutách v průměru na jeden vytěžený blok (tzv. block time).

Kapacita Lightning Networku na ATH

Bitcoinová blesková platební síť Lightning Network (LN) byla poprvé implementována do bitcoinového mainnetu v roce 2018. Od té doby pomalu ale jistě roste.

Bez ohledu na downtrend ceny BTC, základní architektura hlavní kryptoměny překonává nová maxima.

Kapacita LN dosáhla historického maxima 3915,776 BTC, přičemž souběžně rostou související statistické údaje, jako je počet uzlů či kanálů.

TIP: Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

Dogecoinem zaplatíte v Tesle i SpaceX

Po 4 měsících, kdy platby Dogecoinem umožnila elektromobilka Tesla, Elon Musk oznámil podporu plateb v DOGE i ve své další společnosti.

SpaceX tak nyní začne přijímat dogecoiny při nákupech, nikoli však za lety do vesmíru. Jak uvedl Musk na svém Twitteru:

„Tesla merch lze koupit s DOGE, brzy teké merch SpaceX.”

Zpráva tentokrát neměla citelný vliv na cenu Dogecoinu, který jen mezi 8. a 12. květnem klesl o více než 55 %. Ve srovnání s ATH, kterého dosáhl 8. května 2021, se tržní cena memecoinu propadla o téměř 90%.

Musk, který je fanouškem Dogecoinu již nejméně od roku 2019, v minulosti svými tweety opakovaně hypoval cenu DOGE směrem nahoru a nejméně jednou i směrem dolů. Před necelým rokem pak také slíbil, že v roce 2021 dopraví DOGE satelit na měsíc:

„SpaceX příští rok vypustí na Měsíc satelit Doge-1. – Mise byla zaplacena v Doge. – 1. krypto ve vesmíru. – 1. meme ve vesmíru. To the mooooonnn!!”

Nicméně právě vypuštěný první krypto satelit společnosti nenesl název Doge-1, ale Crypto-1 a na oběžnou dráhu Země byl společností SpaceX dopraven jako pasažér startupu Cryptosat.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *