Pondělí, 17 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

SpaceX právě vypustila svůj první „krypto satelit“ na oběžnou dráhu Země

Mise spolujízdy spustila údajně první světový „krypto satelit,“ což je zajímavý milník pro kryptosvět i pro společnost SpaceX Elona Muska.

Kryptoměnový satelit je na obloze

Satelit nazvaný „Crypto-1“ byl navržen americkým satelitním startupem Cryptosat, aby položil základy bezpečné kryptografie související s blockchainem ve vesmíru.

Středeční start rakety Falcon 9 společnosti SpaceX na Floridě vystřelil „krypto-satelit“ na nízkou oběžnou dráhu Země. Připravil cestu pro bezpečnou kryptografii ve vesmíru. Malý satelit velikosti zhruba jako hrnek na kávu byl vyroben z běžně dostupných dílů.

Protože bude ve vesmíru fyzicky nedosažitelný a bude přenášet otevřenou komunikaci, nikdo nemůže manipulovat se systémem a kdokoli s anténou může poslouchat vysílání satelitu. Může být platformou odolnou proti neoprávněné manipulaci pro zabezpečení blockchainů a dalších protokolů Web3.

TIP: Průzkum ECB: Každá desátá domácnost vlastní krypoměny

„V podstatě se připojujeme k Uberu vesmírných letů,” řekl spoluzakladatel Cryptosatu Yonatan Winetraub. „Všichni letí na stejnou oběžnou dráhu a my jsme jedním z cestujících. […]

V posledních letech jsme byli svědky velkého rozmachu technologie blockchain a můžeme tyto služby poskytovat ve vesmíru. Doufáme, že budeme schopni obsluhovat blockchainový průmysl a poskytovat tyto moduly, na které se může každý spolehnout, s úrovní zabezpečení, která je bezprecedentní.“

Spoluzakladatel Yan Michalevsky řekl, že tento typ platformy je první „kořen důvěry“ mimo svět, zdroj, kterému lze vždy důvěřovat v rámci kryptoměnového systému, který není závislý na jiných satelitech jiných společností, ale ve skutečnosti poskytuje hardware na oběžné dráze a dodává:

„Chceme vytvořit opravdu skvělá rozhraní API, která budou poskytovat věci, jako je podepisování NFT ve vesmíru, poskytovat věci, které nejsou jen podnikové a back-endové aplikace, ale také velmi užitečné pro spotřebitele, a poté jim umožnit vybudovat finanční infrastrukturu na vrcholu této konstelace důvěryhodných satelitů.”

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *