SpaceX právě vypustila svůj první „krypto satelit“ na oběžnou dráhu Země

Země, vesmír, planeta, vesmírný, blockchain
Advertisement

Mise spolujízdy spustila údajně první světový „krypto satelit,“ což je zajímavý milník pro kryptosvět i pro společnost SpaceX Elona Muska.

Kryptoměnový satelit je na obloze

Satelit nazvaný „Crypto-1“ byl navržen americkým satelitním startupem Cryptosat, aby položil základy bezpečné kryptografie související s blockchainem ve vesmíru.

Středeční start rakety Falcon 9 společnosti SpaceX na Floridě vystřelil „krypto-satelit“ na nízkou oběžnou dráhu Země. Připravil cestu pro bezpečnou kryptografii ve vesmíru. Malý satelit velikosti zhruba jako hrnek na kávu byl vyroben z běžně dostupných dílů.

Protože bude ve vesmíru fyzicky nedosažitelný a bude přenášet otevřenou komunikaci, nikdo nemůže manipulovat se systémem a kdokoli s anténou může poslouchat vysílání satelitu. Může být platformou odolnou proti neoprávněné manipulaci pro zabezpečení blockchainů a dalších protokolů Web3.

TIP: Průzkum ECB: Každá desátá domácnost vlastní krypoměny

„V podstatě se připojujeme k Uberu vesmírných letů,” řekl spoluzakladatel Cryptosatu Yonatan Winetraub. „Všichni letí na stejnou oběžnou dráhu a my jsme jedním z cestujících. […]

V posledních letech jsme byli svědky velkého rozmachu technologie blockchain a můžeme tyto služby poskytovat ve vesmíru. Doufáme, že budeme schopni obsluhovat blockchainový průmysl a poskytovat tyto moduly, na které se může každý spolehnout, s úrovní zabezpečení, která je bezprecedentní.“

Spoluzakladatel Yan Michalevsky řekl, že tento typ platformy je první „kořen důvěry“ mimo svět, zdroj, kterému lze vždy důvěřovat v rámci kryptoměnového systému, který není závislý na jiných satelitech jiných společností, ale ve skutečnosti poskytuje hardware na oběžné dráze a dodává:

„Chceme vytvořit opravdu skvělá rozhraní API, která budou poskytovat věci, jako je podepisování NFT ve vesmíru, poskytovat věci, které nejsou jen podnikové a back-endové aplikace, ale také velmi užitečné pro spotřebitele, a poté jim umožnit vybudovat finanční infrastrukturu na vrcholu této konstelace důvěryhodných satelitů.”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.