Snapshot Terra proběhne za několik hodin! Luna 2.0 nebude forkem Luna Classic

luna, terra, luna 2.2, luna classic, terra fork

Sága kolapsu Terra pokračuje pokusem o záchranu prostřednictvím nových mincí Luna 2.0. Ty mají být distribuovány především držitelům, kteří vlastnili luny ještě před zřícením, část však dostanou i ti ostatní. Snímek pro ně je naplánovan již na čtvrtek.

UPDATE: KuCoin po zveřejnění článku potvrdil podporu migrace i airdropu.

Terra 2 bude Terra; zatímco Terra bude Terra Classic

Pokud vlastníte nějaké luny, měli byste dotat airdrop nových mincí. Má to však svá specifika a omezení, které se zde pokusíme v krátkosti shrnout.

Terraform Labs uvádí, že nové vydání blockchainu Luna 2.0 27. května nebude sdílet žádnou historii s Luna Classic. Nemá se tedy jednat o fork v pravém slova smyslu, ačkoli to v zásadě forkem je. Nový řetězec bude „zcela novým blockchainem… počínaje genesis blokem 0..” To znamená, že například DApps nebo aktiva ze starého řetězce (Terra Classic) nebudou na Terra existovat (jak by tomu bylo u forku).

Celá akce se opět neobešla bez několika kontroverzí. Někteří uživatelé oviňují Do Kwona a jeho tým, že prosadili návrh ohledně “forku” i přes aktivní nesouhlas většiny lidí v komunitě. Kwon, který nejprve začal označovat celou akci forkem, následně žádal ostatní, aby tento výraz přestali používat. Ti mu to připomněli…

Problémové pak může být i přejmenování, které by teoreticky mohlo vést ke zmatku ohledně toho, který coin a který blockchain je který. Podle týmu se po aplikaci naplánovaného airdropu:

„Efektivně vytvoří nový řetězec Terra bez algoritmického stablecoinu. Starý řetězec se bude jmenovat Terra Classic (token: $LUNC) a nový řetězec se bude jmenovat Terra (token: $LUNA).”

Snapshot a disrtibuce Luna 2.0

Snímek by měl být pořízen na bloku 7 790 000, což bude odhadem ve čtvrtek 26. května 2022 kolem 16:20 UTC (tj. cca 18:20).

Pokud držíte luny na burze, raději se ujistěte, že daná platforma potvrdila podporu airdropu. Zatímco Huobi, Ftx, Gate.io a některé další kryptoburzy oznámily, že budou nové mince distribuovat svým zákazníkům, jiné tak dosud neučinily. Například KuCoin ani hodiny před snapshotem stále nepotvrdil, zda bude nebo nebude airdrop podporovat.

Pokud vaše burza airdrop nepodporuje, můžete si luny zavčas poslat do některé z peněženek, jako je Terra Station wallet.

Advertisement

V oznámení se dále hovoří o tom, že většina uživatelů by měla 30 % nově vytvořených mincí dostat hned a zbylých 70 % během následujících dvou let.

Zdroj: Medium

Jak uvádí oficiální účet Terry na Twitteru, airdrop má být rozdělen v následujícím poměru, přičemž peněženka LFG má být vyňata pro úplné vlastnění komunitou:”

  • Komunitní fond: 30 %
  • Držitelé LUNA před útokem: 35 %
  • držitelé UST před útokem: 10 %
  • držitelé LUNA po útoku: 10 %,
  • držitelé UST po útoku: 15 %.

TIP: Co je to total value locked (TVL) v kryptoměnách a proč na tom záleží?

Závěr

Ačkoli mnozí záchrannému plánu Terry příliš nevěří, již během několika hodin by měl proběhnout snapshot a následně se mají začít rozdávat nové luny držitelům staré luny. Bohužel se nám nepodařilo zjistit, v čem má spočívat hodnota a užitečnost nového blockchainu přezdívaného Luna 2.0, který již nebude zahrnovat algoritmický stablecoin. Další záchranné plány, jako je pálení určitého procenta jednotek při každé transakci, mají teoreticky stále šanci k aktivaci na původním blockchainu, který se má nově jmenovat Terra Classic.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.