Pondělí, 22 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Institucionální investoři hromadí Cardano (ADA) a Polkadot (DOT): CoinShares

Přední správce digitálních aktiv říká, že institucionální investoři se aktuálně nejvíce zajímají o Cardano (ADA) a Polkadot (DOT), které jsou nyní “ve slevě”.

Instituce nakupují ADA a DOT

CoinShares v nejnovější zprávě Digital Asset Fund Flows Weekly uvádí, že instituce hojně akumulují některé altcoiny. Cardano i Polkadot jsou po letošních propadech ve vysokých propadech a velcí investoři tak zřejmě využívají slevu, aby si doplnili pozice v těchto mincích.

Institucionální investoři za poslední týden nalili 1 milion dolarů každý den do investičních produktů digitálních aktiv zaměřených na Polkadot a Cardano. Pokud jde o další altcoiny, podle CoinShares také denně investovali 700 000, 500 000 a 100 000 USD do produktů obsahujících  kryptoměny XRPSolana (SOL) a Litecoin (LTC).

Vyhledávané jsou také multikryptoměnové investiční fonndy.

„Investiční produkty [obsahující více kryptoměn] zaznamenaly v letošním roce pouze dva týdny odlivu, což je mnohem méně ve srovnání s obdobnými produkty. Věříme, že investoři považují investiční produkty s více aktivy za bezpečnější ve srovnání s jednořadými investičními produkty během volatilních období.“

Odliv kryptofondů

CoinShares dále uvádí že investiční produkty s BTC minulý týden utrpěly odlivy ve výši 154 milionů dolarů. Podobně na tom byl trh s digitálními aktivy jako celek, který zaznamenal odliv celkem 141 milionů dolarů.

„Investiční produkty digitálních aktiv zaznamenaly minulý týden odliv v celkové výši 141 milionů USD. Pokračující volatilita vedla k tomu, že někteří investoři ji považují za příležitost, zatímco celkový sentiment je převážně medvědí. Odlivy v celkové výši 154 milionů USD byly zaznamenány v Americe, zatímco Evropa zaznamenala příliv v celkové výši 12,4 milionů USD.”

Zdroj: CoinShares

Navzdory nemalým odlivům kapitálu z bitcoinových fondů z minulého týdne zůstávají toky BTC od začátku roku pozitivní na 307 milionech dolarů. Na druhou stranu produkty Ethereum (ETH) mají od začátku roku záporné toky ve výši 239 milionů dolarů a minulý týden utrpěly další odliv ve výši 300 000 dolarů.

TIP: Jak si koupit Bitcoin a jiné kryptoměny – Průvodce pro začátečníka

Závěr

Z dat CoinShares plyne, že aktuálně instituce nakupují spíše altcoinové fondy, zatímco ty bitcoinové prodávají. Nejvyhledávanější jsou nyní Cardano a Polkadot.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *