Do kryptoměn investují spíše bohatí Američané, uvádí FED ve své zprávě

usa, město, new york, manhattan

Ve Spojených státech se podle nové zprávy centrální banky uchylují k investicím do kryptoměn spíše lidé s vyššími příjmy.

Američané a kryptoměny: zpráva Fedu

Rada Federálního rezervního systému Spojených států amerických zahrnula údaje o kryptoměně do své nové zprávy o ekonomickém blahobytu amerických domácností ve zprávě pro rok 2021.

Devátá výroční zpráva Fedu cituje zajímavá data na základě odpovědí 11 000 dotazovaných Američanů v říjnu a listopadu 2021. Mimo jiné hovoří o nebývalém blahobytu obyvatel USA.

Krypto podle závěrů studie používalo v roce 2021 12 % dospělých Američanů. 11% Američanů kryptoměny použilo k investici, zatímco jen 2 % dotazovaných je použilo k nákupům a platbám.

Profil typického amerického uživatele, který provádí transakce s kryptoměnami, se navíc výrazně liší od profilu investorů. Zatímco téměř 60 % uživatelů kryptoměn mělo příjem nižší než 50 000 USD, přičemž 20 % mělo příjmy nižší než 25 000 USD, investoři v 71 % případů dosahují příjmu přes 50 000 dolarů, uvádí zpráva.

Američané, kteří krypto používají k transakcím a platbám, byli z 13 % bez bankovního účtu (ve srovnání s 6 % dospělé populace) a častěji šlo o méně vzdělané jedince bez maturity (téměř 25 %).

TIP: Rekord 8 červených weekly svící; Novogratz o katastrofě LUNA; SEC potvrzuje – Bitcoin není cenný papír: Zprávy týdne

Výsada pro bohaté?

FED zjistil, že krptoměny k investicím používají spíše vzdělanější a bohatší Američané. 46 procent mělo roční příjem 100 000 $, zatímco pouze dvacet devět procent mělo příjem nižší než 50 000 $.

Investoři držící kryptoměny podle zprávy centrální banky „měli nepřiměřeně vysoké příjmy, téměř vždy měli tradiční bankovní vztah a obvykle měli jiné úspory na důchod.“ 

Tyto závěry jsou ve skutečnosti méně pozitivní, než by se na první pohled mohlo zdát, protože poukazují na to, že chudší a méně vzdělaní lidé stále neumí nebo nechtějí investovat. To potenciálně může vést k dalšímu rozevírání nůžek mezi bohatými a chudými, zejména v období s nejvyšší inflací za desítky let.

Advertisement

TIP: Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

Závěr

FED ve svém průzkumu zjistil, že 12 % dospělých Američanů v roce 2021 použilo krypto, přičemž drtivá většina z nich jsou investoři. Čistí uživatelé kryptoměn pak nejsou převážně programátoři a vývojáři, jak by někdo mohl předpokládat, ale naopak spíše ti, kteří mají obecně nižší přístup k bankovním účtům, vzdělání a lépe placené práci či podnikání.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.