Neděle, 25 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Centrální bankéři a delegáti 44 rozvojových zemí testovali Bitcoin LN na ikonické bitcoinové pláži v Salvadoru

Třetí den konference o finanční inkluzi v Salvadoru si centrální bankéři užívali výlet na salvadorskou bitcoinovou pláž, ačkoli kryptoměny nepatřily k hlavním bodům programu setkání.

Zástupci 44 zemí se sešli v Salvadoru

Setkání se v Salvadoru zúčastnili centrální bankéři a jiní zástupci 44 rozvojových zemí včetně Paraguaje, Angoly, Hondurasu, Ghany, Nambie, Ugandy, Egypta, Madagaskaru, Rwandy, Jordánska, Nigérie, Konga, Maroka, Sierra Leone, Súdánu, Zambie, Indie či Malawi.

Salvador je první stát na světě, který v rámci své legislativy uzákonnIl Bitcoin jako platidlo. Právě pláž v El Zonte, která nese název Bitcoin Beach, se stala již dříve ikonickou destinací pro nadšence a investory do Bitcoinu. Skutečnost, že ji tento týden navštívili centrální bankéři a jiní finančníci ze 44 zemí, může být v budoucnu vnímána jako zajímavý

historický okamžik.

TIP: Co znamená „Not Your Keys, Not Your Coins”

Nicolas Burtley, spoluzakladatel Galoy Money, prozradil, že centrální bankéři si ve čtvrtek vyzkoušeli na pláži platby bitcinem pomocí Lightning Network.

Prezident Salvadoru Bukele pak na Twitteru sdílel fotografie, na kterých centrální bankéři doslova stojí v řadě, aby si nainstalovali BTC peněženku.

 

Burtley doplnil, že z celé návštěvy měl výborný dojem a prohlásil, že „nic nepřekoná zkušenost s využitím Lightning k objevení potenciálu Bitcoinu.” 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *