Pátek, 24 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Terraform Labs údajně dluží jihokorejské vládě 78,5 mil. $ na daních

Plán generálního ředitele Terraform Labs Do Kwona vytvořit nový blockchain „bez algoritmického stablecoinu“ TerraUSD (UST) má aktuálně 87% podporu. Může však mít temnou stránku.

Terraform Labs údajně musí zaplatit daně

Kwonův záchranný plán na fork Terry (LUNA), která se nedávno zřítila z TOP10 téměř na nulu, může mít postranní důvody. Spekulace, přičemž nelze vyloučit, že se jedná o FUD, navrhují vysvětlení tlaku na fork tím, že Kwon hodlá nové tokeny použít na zaplacení daní.

Jak citoval Watcher.Guru z jihokorejské tiskové agentury Naver, Terraform Labs, potažmo Do Kwon je údajně obviněn z daňových úniků a čelí povinnosti zaplatit 100 miliard wonů (78,5 milionu dolarů) za nezaplacené korporátní daně.

Podle podrobností od tiskové agentury se vedení Terraform Labs pokoušelo zlikvidovat společnost a přesunout její sídlo do zámoří. Rozhodnutí vyvolalo podezření, že se jedná o taktiku, jak se vyhnout placení daní.

Zdroje tiskové agentury uvedly, že jihokorekská daňová služba již oznámila Do Kwonovi, že musí zaplatit 100 miliard wonů (78,5 milionu dolarů) na daních, přičemž jeho společnosti Ancore a Terraform Labs (stojící za kryptoměnou Terra) byly obviněny z daňových úniků z daně z příjmů právnických osob.

TIP: Jak si koupit Bitcoin a jiné kryptoměny – Průvodce pro začátečníka

Zamotané společnosti

Vyšetřování dále mělo ukázat, že Do Kwon vlastnil 92% podíl ve společnosti Terra Singapore. Ačkoli údajně bylo zatajeno jakékoli spojení s Terraform Labs, p

ozději bylo zjištěno, že Terra Singapore vlastnila 8% podíl v Terraform Labs.

Loni v říjnu pak jihokorejská daňová služba oznámila vyšetřování, ve kterém společnosti Terra Virgin doměřila na daňi z příjmů 4,66 miliardy wonů. Terra Virgin je plně vlastněná dceřiná společnost společnosti Terra Singapore.

Terra Virgin a Do Kwon pak podle agentury poslali zdarma nespecifikované množství tokenů LUNA společnosti Luna Foundation Guard (LFG), která byla založena v Singapuru. Jde o nadaci, která měla použít miliardy dolarů v bitcoinech ke stabilizaci UST a tím i záchraně Luny, avšak dlouho po krachu obou altcoinů nepřicházely žádné informace o tom, k čemu vlastně prostředky použili.

Podle zprávy se Do Kwon navíc pokusil uprchnout ze země a zlikvidovat jihokorejskou společnost těsně před celou havárií Luny.

TIP: Zachrání umírající Terru “Master of Stablecoin” Do Kwon? [Souhrn]

Závěr

Pokud se citované informace potvrdí, bude to další rána pro zoufalé držitele Terry, kteří prakticky přes noc přišli o drtivou většinu hodnoty svých pozic. Až čas ukáže, jak to dopadne s novým plánem Do Kwona na oživení Luny z popela.

Pokud by návrh prošel, nový blockchain LUNA bude spuštěn 27. května s „konečným snímkem“ na bloku 7 790 000, přičemž původní tokeny LUNA se přejmenují na Luna Classic (LUNC).

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *