Středa, 22 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

SEC zabavila více než 100 mobilních telefonů od zaměstnanců Wall Street – vyšetřuje insider trading

Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) údajně zabavila více než 100 mobilních telefonů zaměstnanců Wall Street v rámci vyšetřování s cílem odhalit obchodování zasvěcených osob.

Wall Street a insider trading

Jak uvádí Dailymail, komise SEC vyšetřuje více než 100 prominentních obchodníků a dealerů z Wall Street. Pomocí zabavených mobilů zkoumá, zda byly nelegálně sdíleny interní informace, které by v budoucnosti měly vliv na akcie společností.

Oznámení přichází poté, co několik předních bank jako Goldman Sachs, Morgan Stanley, HSBC, Bank of America, Citigroup a Credit Suisse uvedlo, že jsou uprostřed federálního vyšetřování ohledně používání aplikací pro zasílání zpráv zaměstnanci.

Na hledáčku nechybí jména vedoucích pracovníků obchodních oddělení a investičních bank. Jména zaměstnanců jsou však v tuto chvíli utajena.

Celé vyšetřování má za cíl rozbít používání platforem sociálních médií k šíření citlivých informací o dohodách a tradech. Může však být pro úředníky obtížné, protože zprávy Whatsapp jsou šifrovány end-to-end a uživatelé mohou zprávy rychle mazat kliknutím na tlačítko.

TIP: V Německu se nebude danit Bitcoin a další kryptoměny po 1 roce od nákupu!

Prohlídky jsou tak vysoce osobní, řekli zasvěcenci, že banky najímají externí právníky, kteří by pomáhali řídit hodnocení a sloužili jako prostředníci při prohlídce federálů, aby si kontrolovaní zaměstnanci mohli stále zachovat určité zdání soukromí

Koncem loňského roku SEC i CFTC udělily bance JPMorgan Chase pokutu 200 milionů dolarů za to, že nesledovala, jak zaměstnanci používají soukromé aplikace a osobní e-mailové účty, které obcházejí požadavky společnosti na vedení záznamů.

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *