BitMEX spouští spotovou kryptoburzu i přes 30 mil. $ pokutu zakladatelů

Notoricky známá krypto derivátová burza BitMEX, založená v roce 2014, rozšířuje své pole působnosti a začíná nabízet spotové obchodování kryptoměn.

BitMEX expanze na spot market

BitMEX je jednou z nejstarších platforem pro obchodování s kryptoměnami na světě – svého času největší derivátová burza se 100x pákou pro pákový trading s Bitcoinem. Dosud však společnost nikdy nenabízela spotové obchodování, jako Coinbase či Binance. Nyní to generální ředitel burzy Alexander Höpner po asi 8 letech působení společnosti na trhu napravuje.

Burza se rozrůstá i přes problémy se zákonem, za které se všichni spoluzakladatelé nakonec ocitli před soudem. Arthur Hayes, Benjamin Delo a Samuel Reed se letos u soudu přiznali z porušení zákona o bankovním tajemství a dohromady zaplatili pokuty ve výši 30 milionů dolarů.

Damian Williams, americký prokurátor pro jižní obvod New Yorku, v únorovém prohlášení uvedl, že obžalovaní dovolili BitMEXu operovat „ve stínu finančních trhů.“ „Úmyslně selhali“ v přijetí a udržování základních praktik proti praní špinavých peněz, dodal s odkazem na praní nezákonných výnosů a přesouvání peněz v rozporu s americkými sankcemi proti Íránu.

TIP: Co je medvědí trh (bear market) u Bitcoinu

Pro začátek 7 párů

Podle oznámení ze 17. 5. je nyní spotová kryptoburza BitMEX Spot Exchange aktivní. Samotné rozhodnutí pak přišlo již v loňském roce v reakci na rostoucí poptávku po obchodování s kryptoměnami ze strany uživatelské základny.

„Dnes je BitMEX o krok blíže k tomu, aby našim uživatelům poskytl úplný kryptoměnový ekosystém pro nákup, prodej a obchodování s jejich oblíbenými digitálními aktivy. Nebudeme odpočívat, protože naším cílem je poskytnout našim klientům více funkcí, více obchodních párů a více způsobů, jak se zapojit do krypto revoluce,“ uvedl Höpner.

Advertisement

Spotová platforma umožňuje maloobchodním, ale i institucionálním investorům nakupovat, prodávat a obchodovat s kryptoměnami. Ke dni spuštění burza podporuje sedm párů kryptoměn obchodovaných proti stablecoinu Tether (USDT). 

Zákazníci na nově vzniklé platformě najdou kryptoměny Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Chainlink (LINK), Uniswap (UNI), Polygon (MATIC), Axie Infinity (AXS) a ApeCoin (APE). Dále se očekává postupné rozšiřování nabídky, protože BitMEX Spot Exchange plánuje stát se jednou z deseti největších spotových burz na světě.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.