Sobota, 24 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Šťastný Bitcoin Pizza Day! Dnes je tomu 13 let od první známé bitcoinové transakce: Nákup 2 pizz za 10 000 BTC

Již 13 let uplynulo od prvního známého bitcoinového nákupu, který se zapsal do dějin. Od té doby si bitcoinová komunita každoročně připomíná Bitcoin Pizza Day.

Bitcoin Pizza Day

První Pizza a vůbec první obchodní transakce, ke které byl použitý Bitcoin. Programátor Laszlo Hanyecz v roce 2010 dostal hlad a tak si řekl, že bude fajn vyzkoušet Bitcoin k transakci. DÍky tomu se zapsal do dějin.

V té době stál BTC poněkud méně peněz, než stojí dnes. Laszlo tak za dvě pizzy zaplatil 10 000 bitcoinů. Při dnešních cenách kryptoměn, kdy jeden bitcoin stojí téměř 600 000 Kč, to odpovídá necelým 6 miliardám korun.

Trochu drahá svačina, ale jistě byla nejlepší v životě.

BITCOIN, PIZZA, DAY, LASZLO, PAN PIZZA, HODL, 9 LET, 1,8 MILIARDY ZA PIZZU

Dobrou chuť!

Hodleři, neudělejte stejnou chybu jako Laszlo, který se zapsal do historie jako bitcoinový “smolař” – Pan Pizza.

Možná trochu neprávem, místo hodlování totiž dokázal něco, co už nikdo jiný nemůže. Jeho nákup se totiž považuje za úplně první běžnou transakci v BTC a na jeho počest i tento rok všichni příznivci kryptoměn slaví Bitcoin Pizza Day.

..A kdo ví, možná si Laszlo něco odložil stranou, do peněženky, která má dnes velkou hodnotu. Tak až si dnes půjdete na počest Pana Pizzy koupit za bitcoiny kulatou italskou dobrotu, nezapomeňte si něco také nechat na HODL.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

Nyní můžete vytvořit “shitcoin” za méně než 30 sekund! Virální video návod již zaznamenal přes 3 miliony zhlédnutí

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *