Bitcoin Pizza Day: 12 let od nákupu 2 pizz za 7 miliard korun, tj. 10 000 BTC

bitcoin pizza day

Zítra to bude již 12 let od prvního známého bitcoinového nákupu, který se zapsal do dějin jako Bitcoin Pizza Day.

Bitcoin Pizza Day

První Pizza a vůbec první obchodní transakce, ke které byl použitý Bitcoin. Programátor Laszlo Hanyecz v roce 2010 dostal hlad a tak se zapsal do dějin.

V té době stál BTC poněkud méně peněz, než stojí dnes. Laszlo tak za dvě pizzy zaplatil 10 000 bitcoinů. Při dnešních cenách kryptoměn, kdy jeden bitcoin stojí přibližně 700 000 Kč, to odpovídá 7 miliardám korun.

Trochu drahá svačina, ale jistě byla nejlepší v životě.

BITCOIN, PIZZA, DAY, LASZLO, PAN PIZZA, HODL, 9 LET, 1,8 MILIARDY ZA PIZZU

Advertisement

Dobrou chuť!

Hodleři, neudělejte stejnou chybu jako Laszlo, který se zapsal do historie jako bitcoinový “smolař” – Pan Pizza . Místo hodlování však dokázal něco, co už nikdo jiný nemůže. Jeho nákup se totiž považuje za úplně první běžnou transakci v BTC a na jeho počest i tento rok všichni příznivci kryptoměn slaví Bitcoin Pizza Day.

..A kdo ví, možná si Laszlo něco odložil stranou, do peněženky, která má dnes velkou hodnotu. Tak až si v sobotu půjdete na počest Pana Pizzy koupit za bitcoiny kulatou italskou dobrotu, nezapomeňte si něco také nechat na HODL. Možná se pak za dalších 12 budete divit, jakou bude i váš nákup mít tou dobou hodnotu milionů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.