Čtvrtek, 22 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Průzkum ECB: Každá desátá domácnost vlastní krypoměny

Jedna z deseti domácností v populačních centrech eurozóny nyní vlastní kryptoměnu. Plyne to z výsledků výzkumu zveřejněných ECB.

Lidé v eurozóně a kryptoměny

Evropská centrální banka (ECB) v úterý zveřejnila výsledky nového průzkumu zaměřeného na rozšíření kryptoměn jako součást zprávy o finanční stabilitě. Průzkum se uskutečnil v 6 hlavních ekonomických oblastech eurozóny.

Na otázky odpovídali respondenti z Nizozemska, Španělska, Itálie, Belgie, Francie a Německa. Celkem přibližně 10 % respondentů ze zkoumaných zemí uvedlo, že vlastní kryptoměny. Z toho 6 % respondentů uvedlo, že vlastní digitální aktiva v hodnotě více než 30 000 eur.

Z těch, kteří odpověděli kladně, 37 % uvedlo, že vlastní v kryptoměnách maximálně 999 eur. Jinými slovy většina držitelů krypta má v mincích a tokenech alespoň tisíc euro.

TIP: Do kryptoměn investují spíše bohatí Američané, uvádí FED ve své zprávě

ECB se trend nelíbí

Zvýšená regulace je podle ECB známka toho, že veřejné orgány podporují kryptoměny. Jako příklad uvedla Německo, které umožňuje institucionálním fondům investovat až 20 % jejich majetku do kryptoměn.

ECB na konci zprávy zdůraznila, že pokud budou současné trendy v přijímání digitálních aktiv pokračovat, budou nakonec představovat hrozbu pro finanční stabilitu.

Šéfka Evropské centrální banky Christine Lagarde navíc nedávno uvedla:

„Moje velmi skromné hodnocení je, že to (krypto) nestojí za nic. Není ničím podložené. Neexistuje žádné základní aktivum, které by fungovalo jako bezpečnostní pojistka.“

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *