JPMorgan: Bitcoin má o třetinu větší hodnotu, než kolik aktuálně stojí

JPMorgan, btc

Jedna z největších finančních institucí na světě JPMorgan má vlastní názor na současnou cenu Bitcoinu. Reálná hodnota je podle banky vyšší.

JPMorgan ohledně hodnoty BTC

„Nestojí za nic,” řekla na adresu Bitcoinu a kryptoměn nedávno šéfka ECB Christine Lagarde. Jedna z největších soukromých bank na světě však zveřejnila jiný názor, a to dokonce i přes odmítavý posoj ke kryptu ze strany CEO Jamieho Dimona.

JPMorgan navíc kryptoměny vyzdvihuje a zřejmě i doporučuje svým klientům jako alternativu k akciím a dluhopisům. Banka uvedla:

„Kryptoměny předběhly nemovitosti jako jedno z preferovaných alternativních aktiv, které nespadá do typických kategorií.”

Největší kryptoměna světa je v současné době obchodována

Advertisement
ve značné slevě, říká společnost v nejnovějším sdělení. Investiční banka vidí skutečnou hodnotu Bitcoinu na úrovni 38 000 amerických dolarů, čímž naznačuje potenciální nárůst o více než třetinu oproti aktuálním hodnotám. Bitcoin se v pátek ráno obchodoval za 28 867 USD.

TIP: Rekord 8 červených weekly svící; Novogratz o katastrofě LUNA; SEC potvrzuje – Bitcoin není cenný papír: Zprávy týdne

„Korekce kryptoměnového trhu z minulého měsíce vypadá spíše jako kapitulace ve srovnání s loňským lednem/únorem a do budoucna uvidíme Bitcoin a kryptoměnové trhy růst.”

Bankovní stratég Nikolas Panigirtzoglou, který analýzu vypracoval, viděl reálnou hodnotu BTC na 38 tisících dolarů již v době, kdy stál 43 tisíc. Tehdy mu Bitcoin připadal drahý, nyní naopak levný.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.