Sobota, 24 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Zákon o zákazu plateb pomocí digitálních aktiv prošel prvním čtením v ruském parlamentu

Návrh zákona, který byl před týdnem předložen Státní dumě, dolní komoře ruského parlamentu, rychle prošel prvním čtením.

Zákon zakazující kryptoplatby v Rusku

Návrh zákona předložený šéfem Výboru pro finanční trhy Státní dumy Anatolijem Aksakovem prošel s výhradou. V případě přijetí by měl znamenat plošný používání „digitálních finančních aktiv“ (DFA) k platbám za zboží nebo služby pro obyvatele Ruska.

Přestože dokument navrhuje, aby manažeři kryptoburz měli povinnost zadržet jakékoli dohody, které by naznačovaly použití kryptoaktiv jako peněžní náhrady, zákaz by nemusel platit v případech „předepsaných federálními zákony.“

TIP: Ukrajina dostala dary v kryptoměnách v hodnotě přes 17 mil. dolarů

Zákon zatím rychle postupuje směrem k přijetí, byť se objevila jak kritika zpřísnění kryptoregulace, tak i některých problémů návrhu po technické stránce. Jedním z nich je termín „peněžní náhražka,“ pro který v ruských zákonech neexistuje jasná definice.

Stávající zákon o digitálních finančních aktivech vstoupil v platnost v roce 2021. V květnu 2022 prošly daňové novely o DFA prvním čtením ve Státní dumě. V samostatném vývoji pokračují v cestě legislativním procesem další dva důležité návrhy zákonů. Návrh zákona „o digitální měně“ by definoval regulační rámec pro krypto obecně, zatímco návrh zákona „o těžbě v Ruské federaci“ by měl stanovit pokyny pro těžaře.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *