Pondělí, 22 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Kapitulace těžařů BTC; Goldman shání 2 mld. USD na Celsius; Anonymous chce zakladatele Luny za mřížemi: Zprávy týdne

Je tady další díl pondělních Zpráv týdne na českém hodlerském webu. Bitcoin právě nyní mění majitele na kryptoburzách za 21 152 dolarů a od minulého týdne si tak lehce polepšil. Před týdnem stál 20 861 USD. Polepšily si také altcoiny a jejich podíl na kryptotrhu se zvýšil, zatímco bitcoinová dominance klesla o celé procento na aktuálních 42,4 %. V top10 se nejvíc dařilo Dogecoinu s 28,5% růstem za posledních 7 dní.

Kapitulace těžařů BTC

,,Naše data ukazují, že došlo ke kapitulaci těžařů, která v předchozích cyklech předcházela tržním dnům. Pro těžaře nastal čas, kdy se musí rozhodnout, zda zůstanou, nebo odejdou.“

Uvedl to Ki Young Ju, generální ředitel kryptoanalytické společnosti CryptoQuant. Podle něj by současná situace mohla znamenat, že dno bear marketu na BTC je blízko.

Zatímco trh padá, klesá i hashrate Bitcoinu a podle všeho také probíhá značně zvýšený odprodej BTC ze strany těžařů.

Zdroj: Bitcoin; Twitter

Výkum Cambridge pak uvádí, že celková spotřeba energie při těžbě BTC klesla z dosavadních historických maxim 16,09 gigawattů na 10,65.

TIP: Před 3 lety bylo 20 tisíc USD za 1 bitcoin vytoužené maximum, dnes je to bezmála armagedon

Goldman shání 2 mld. USD na odkup aktiv z Celsia

Jedna z největších bank na světě Goldman Sachs údajně dává dohromady kapitál na levné odkoupení kryptoaktiv z platformy Celsius. Ta po pádu Terry (LUNA) a UST a propadu kryptomarketu zažívá vážné problémy a zaznamenala několik likvidací kryptopůjček.

Jak uvedl Coindesk, podle dvou lidí obeznámených s touto problematikou se Goldman Sachs snaží získat od investorů 2 miliardy dolarů na odkoupení aktiv v nouzi od problémového poskytovatele kryptopůjček Celsia.

Banka podle těchto informací přikročí k odkupu v případě, že společnost vyhlásí bankrot. Ta si mezitím najala několik právníků z firmy Alvarez & Marsal, což je vykládáno tak, že již tuto možnost aktivně konzultuje.

Celsius v loňském roce získal 750 milionů dolarů od investorů, včetně druhého největšího kanadského penzijního fondu Caisse de dépôt et placement du Québec (CDPQ), který tehdy ohodnotil podnik na 3,25 miliardy dolarů.

TIP: Návod Binance: Jak obchodovat na největší altcoinové burze? Registrace, poplatky a vše podstatné

Anonymous chce zakladatele Luny za mřížemi

Skupina Anonymous se zavázala, že „zajistí,“ že spoluzakladatel společnosti Terra Do Kwon bude „co nejdříve postaven před soud.“

Tam podle hackerské aktivistické skupiny, která mimo jiné vyhlásila kyberválku Rusku po invazi na Ukrajině, patří v souvislosti s kolapsem ekosystémů Terra (LUNA) a TerraUSD (UST) v květnu.

„Není pochyb o tom, že  je možné objevit mnohem více zločinů na vaší cestě destrukce,” uvedli na Youtube.

„Do Kwone, pokud posloucháš, bohužel se nedá nic udělat, aby se zvrátily škody, které jsi způsobil. V tuto chvíli jediné, co můžeme udělat, je pohnat vás k odpovědnosti a zajistit, abyste byl co nejdříve postaven před soud.“

Mezi další prohřešky kromě arogantního chování patří údajné kasírování 80 milionů dolarů každý měsíc z Luny a TerraUSD před jejich kolapsem. Dále pak role při pádu stablecoinu Basis Cash, který Do Kwon údajně koncem roku 2020 spoluvytvářel pod pseudonymem Rick Sanchez…

 

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *