
Kryptoměnová burza FTX nalévá stovky milionů dolarů do lending platformy BlockFi. Přidává také všemožnou chválu projektu.
FTX vlévá kapitál do BlockFi
Špičková CeFi platforma BlockFi získává čtvrt miliardy dolarů dodatečných zdrojů během krvavých propadů na kryptomarketu.
Generální ředitel FTX Sam Bankman-Fried nešetřil slovy chvály na adresu BlockFi. Na Twitteru vysvětlil, proč v platformě vidí dobrou investiční příležitost na pozadí poklesu kryptotrhu. Uvedl:
„Dnes vkládáme 250 milionů dolarů do BlockFi a spolupracujeme s nimi, aby se mohli pohybovat na trhu z pozice síly. BlockFi má pečlivé řízení rizik a skvělé vedení. Preventivně tedy úspěšně odstranili rizikové protistrany. Aktiva zákazníků BlockFi jsou náležitě spravována, bez dluhu/rizika ze strany 3AC, Celsius, atd…
A do budoucna jsme rádi, že můžeme spolupracovat s BlockFi a nabízet špičkové produkty. Svou povinnost chránit ekosystém digitálních aktiv a jeho zákazníky bereme vážně.“
Zmínka o problematických společnostech 3AC a Celsius však může naznačovat jeden z možných důvodů, proč platforma BlockFi potřebovala finanční injekci během propadů na trhu.
V samostatné tiskové zprávě pak společnost FTX.US prozradila akvizici společnosti pro zúčtování cenných papírů Embed. Účelem nákupu je vylepšení platformy pro obchodování s akciemi FTX Stocks.
Prezident FTX.US Brett Harrison uvedl:
„..Naším cílem v FTX je poskytovat komplexní obchodní aplikaci, která pokrývá všechny třídy aktiv.
Pro obchodování s akciemi a opcemi to nutně zahrnuje služby jako clearing a custody a naše partnerství se společností Embed nám ukázalo, že společnost Embed vybudovala vynikající technologii a infrastrukturu pro poskytování těchto služeb.“