Pondělí, 22 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

DeFi protokol Bancor pozastavuje funkci, která měla uživatele chránit i proti propadům kryptoaktiv

Bancor pozastavil svůj program Impermanent Loss Protection, přičemž jako hlavní příčiny pro tento krok uvedl „nepřátelské podmínky na trhua „manipulativní chování.“

Bancor háže ručník do ringu v zápase proti impermanent loss

DeFi platforma během medvědího trhu rezignovala na ochranu uživatelů před netrvalou ztrátou (Impermanent Loss – IL). Ta vzniká poskytovatelům likvidity v důsledku pohybů ceny jedné či obou kryptoměn v daném obchodním páru během doby uložení v důsledku vnějších tržních podmínek.

Bancor ujistil uživatele a investory, že jde pouze o dočasné opatření a poznamenal, že všechny prostředky na protokolu jsou v bezpečí. Obchodování zůstává aktivní se všemi likviditními pooly, nicméně platforma přestala kompenzovat dopad IL prostřednictvím distribuce svého nativního tokenu Bancor (BNT).

TIP: Návod Binance: Jak obchodovat na největší altcoinové burze? Registrace, poplatky a vše podstatné

Čekání na stabilizaci

Při uvedení Bancor verze 3 na začátku tohoto roku protokol vylepšil ochranný mechanismus. Tehdy šlo o speciální funkci, která měla za úkol odlišit se od ostatních konkurentů v DeFi sektoru.

Podle oficiálního příspěvku na blogu bude opatření zaměřené na „ochranu protokolu a jeho uživatelů před potenciálně manipulativními aktéry“ zrušeno, jakmile se trh opět stabilizuje.

„Výběry provedené během tohoto nestabilního období nebudou způsobilé pro ochranu před IL. Uživatelé, kteří zůstanou v protokolu, budou i nadále vydělávat a budou mít nárok stáhnout svou plně chráněnou hodnotu, jakmile bude Impermanent Loss Protection

znovu aktivován…

Vklady nejsou v současné době přijímány, aby se předešlo nejasnostem prostřednictvím přímé interakce se smlouvou, kde informace o pozastavené ochraně není viditelná.“

JInými slovy tým naznačuje, že část uživatelů mohla nekalým způsobem těžit z ochrany poolů likvidity s cílem získat a prodat kompenzaci IL v tokenech BNT. Kromě toho tým zmiňuje „nedávnou platební neschopnost dvou velkých centralizovaných subjektů, které byly klíčovými příjemci odměn BNT,“ jako částečně odpovědnou za zhoršení situace:

„K pokrytí svých závazků tyto subjekty rychle zlikvidovaly své pozice BNT a stáhly velké částky likvidity ze systému, zatímco neznámá entita otevřela velkou short pozici na tokenu BNT na externí burze.”

V současnosti se BNT obchoduje za 0,51 USD, což je zhruba o 95 % méně než v roce 2021.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *