Roger Ver údajně dluží 47 mil. dolarů po neúspěšných obchodech na kryptoburze CoinFLEX

metaverse, neon, světla,

Kryptoburza CoinFLEX říká, že jí zakladatel bitcoinového forku Bitcoin Cash (BCH) Roger Ver dluží desítky milionů dolarů a navíc prý bezostyšně uvádí nepravdy.

Roger Ver údajně nesplnil margin call

Margin call je výzva burzy pro obchodníka, která ho upozorňuje, že na jeho účtu není dostatek kapitálu pro udržení nepříznivě se vyvíjející pákové pozice (pozic). Zpravidla je při poklesu kapitálu pod stanovenou hladinu pozice automaticky zlikvidována.

Mark Lamb, generální ředitel kryptoburzy CoinFLEX, na svém oficiálním twitterovém účtu uvedl, že Roger Ver nesplnil maržovou výzvu ve výši 47 milionů USD. Kryptoburza mezitím pozastavila veškeré výběry a situace se tak zdá být velmi vážná. Proč k tomu došlo?

Lamb uvedl:

Zákazníci v problémech

Roger “Bitcoin Jesus“ Ver je někdejším velkým propagátorem a “evangelistou” Bitcoinu. Později však vešel do paměti spíše jako určitý “bitcoinový Jidáš” a také jako zakladatel Bitcoin Cash (BCH). Nedávno například uvedl, že Dogecoin je výrazně lepší než Bitcoin.

„Dogecoin je výrazně lepší. Je to levnější a spolehlivější.”

Po údajném neúspěchu s pákovým tradingem Vera kryptoburza CoinFLEX dokonce obviňuje také z bezostyšného lhaní.

Podle CEO Marka Lamba společnost Vera opakovaně kontaktovala, aby tuto situaci vyřešila. Evangelista Bitcoin Cash (BCH) však popřel, že by jim dlužil nějaké peníze. Lamb poté na Twitteru zveřejnil, že „dluh se 100% týká jeho účtu.“

Dále napsal:

„CoinFLEX také kategoricky popírá, že bychom vůči němu měli nějaké dluhy. Jeho prohlášení je zjevně nepravdivé. Je nešťastné, že se Roger Ver musí uchýlit k takové taktice, aby se odchýlil od svých závazků a odpovědnosti.“

Mezitím se poškození zákazníci burzy nevěřícně ptají, proč se CoinFLEX rozhodl ublížit stovkám uživatelů místo likvidace obchodní pozice, která by i přes svou značnou velikost ovlivnila jen jediného člověka.

Advertisement

TIP: Na kryptoburzách je nejméně Bitcoinu za 3 roky! Výsledek odlivu coinů na soukromé peněženky

Závěr

Kryptoburza CoinFLEX se dostala do vážných problémů. Poté, co zastavila výběry, nejprve diplomaticky oznámila, že nedostatek likvidity byl způsoben „podmínkami vnějšího trhu.“ Následně však CEO připustil, že skutečným viníkem je podle všeho smlouva, která údajně umožnila Rogerovi Verovi jít na svém obchodním účtu do 47milionového záporného zůstatku. Uživatelé o existenci takové smlouvy netušili.

Je pozoruhodné, že kterákoli kryptoburza vystavuje kapitál svých klientů riziku tímto způsobem. Do budoucna by regulátoři mohli zvážit povinnost kryptoburz o podobných smlouvách své zákazníky informovat, byť KryptoHodler dosud nezaznamenal žádné zvěsti tohoto typu.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.