Čtvrtek, 30 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

První bitocoinový short ETF fond zaznamenal 300% explozi kapitálu za několik dní

Minulý měsíc byl spuštěn ProShares Short Bitcoin Strategy ETF (BITI). Údajně jde o světově první ETF fond, který institucionálním investorům umožňuje sázku na pokles ceny Bitcoinu.

Short ETF fond zastínil ostatní

Bitcoin (BTC) zůstává i v červenci 2022 oblíbeným institucionálním investičním cílem. Velcí hráči však tentokrát peníze nesází na světlou budoucnost, ale naopak nejvíce investují do produktu, který jim vydělá v případě dalších propadů ceny BTC.

Jak uvádí výzkumná firma Arcane Research ve své zprávě zveřejněné 6. července, institucionální toky se zaměřily na produkty nabízející expozici v BTC short pozici, což vedlo k 300% nárůstu v několika dnech.

„BITI, první inverzní BTC ETF, minulý týden dále rostl,” shrnul Arcane v komentářích na Twitteru. „Poté, co se po pouhých čtyřech dnech obchodování stal druhým největším BTC ETF souvisejícím s bitcoiny v USA, čistá short expozice se dále zvyšovala a minulý týden vzrostla o více než 300 %.”

Zdroj: Arcane Research, Twitter

TIP: Banka pro mezinárodní platby umožní bankám držet 1 % rezerv v bitcoinech

Sázky na propad se přijímají více než kdy dřív

Nárůst expozice v shortech na hlavní kryptoměnu potvrzuje CoinShares

, která vyčíslila týdenní přílivy do Short BTC produktů na 51 milionů USD. Celkový týdenní příliv do všech produktů (long i short) přitom činil 64 milionů USD.

Poté, co američtí regulátoři zamítli žádost Grayscale o převod Trustu GBTC na bitcoinové spotové ETF, firma zahájila právní kroky. Zatímco se tak instituce poprvé hrnou do shortů pomocí ETF, fond obchodovaný na burze podložený reálnými bitcoiny stále v USA chybí. Je to známka frustrace, které čelí odvětví zabývající se jak regulační kontrolou, tak klesajícími cenami aktiv.

Společnost CoinShares zdůraznila, že nárůst expozice vůči shortům na BTC je způsobena „první dostupností v USA, spíše než obnoveným negativním sentimentem.”

V každém případě platí, že od svého spuštění, minulý měsíc, ProShares Short Bitcoin Strategy ETF (BITI) zastínil ostatní produkty zaměřené na Bitcoin a krypto v přílivu kapitálu.

Závěr

Instituce nyní více než kdy dřív sázejí proti kryptoinvestorům. Kdo se bude smát jako poslední ukáže až čas.

 

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *