Malé vítězství pro Ripple: SEC musí předložit dokumenty související s „Hinmanovou řečí“

Soud, Ripple, XRP, žaloba, cenný papír, token, obvinění

SEC utrpěla dílčí prohru v případu proti společnosti Ripple za údajné nezákonné vydávání cenných papírů. Ostře střežené dokumenty by měla vydat.

Malá výhra pro Ripple

Americká komise pro cenné papíry a burzy (SEC) utrpěla ránu ve svém případu proti Ripple poté, co soud odmítl její nároky na privilegium advokáta a klienta týkající se interních dokumentů souvisejících s „Hinmanovou řečí.“

Jednalo se o projev bývalého ředitele divize korporačních financí Billa Hinmana. Ten v roce 2018 uvedl, že ether nepředstavoval transakce s cennými papíry.

Při rozhodnutí v úterý soudkyně amerického soudce Sarah Netburnová poukázala na pokrytectví SEC. Projev – ve kterém bývalý úředník Bill Hinman proklamoval, že kryptoměna Ethereum (ETH) není cenný papír – byl podle SEC Hinmanovou osobní záležitostí. Zároveň však komise tvrdila, že by měl být chráněn, protože obdržel právní radu od SEC.

„Pokrytectví v argumentaci u soudu na jedné straně, že řeč není relevantní pro tržní chápání toho, jak nebo zda bude SEC regulovat kryptoměnu, a na druhé straně, že Hinman hledal a získal právní radu od právního zástupce SEC při vypracovávání svého projevu naznačuje, že SEC zaujímá svá soudní stanoviska tak, aby podpořila svůj požadovaný cíl, a ne z věrné oddanosti zákonu.”

Možnost odvolání ve hře

Generální poradce Delphi Digital Gabriel Shapiro nejnovější rozhodnutí soud kyně Netburnové v úterním tweetu označil za „velké taktické vítězství pro Ripple.“

Advertisement

SEC má nicméně nyní lhůtu na odvolání a podle některých pozorovatelů to také udělá.

Zakladatel kryptoměnového právního zpravodajství Crypto-Law John E Deaton předpovídá, že odvolání SEC spolu s Rippleovou námitkou proti odvolání přijde do 30 dnů. Věří také, že odvolací soudce se přikloní k nedávnému rozhodnutí soudkyně Netburnové a rozhodnutí potvrdí.

TIP: Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

Závěr

Soud zamítl žádost SEC o utajení dokumentů souvisejících s řečí Hinmana o tom, že Ethereum není cenný papír. Ačkoli předseda SEC Gensler takový výklad nyní nepřímo vyvrací, Hinman měl podle soudu přístup k informacím a zdrojům, protože pracoval v SEC.

Soudkyně Netburnová odmítá, že mohou být informace v dokumentu čistě soukromé povahy a současně chráněny jakožto rozhovor mezi advokátem (SEC) a klientem (zaměstnancem SEC). Americký burzovní regulátor dosud vždy odmítal veřejnosti poskytnout jakékoli informace týkající se toho, jak posuzuje kryptoměny při rozhodování, zda se jedná o cenné papíry.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.