Neděle, 25 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Kryptomarket | Čekání na Altcoinovou Sezónu – Přichází Oživení, nebo Zkáza?

Při pohledu na aktuální kryptomarket to altcoinovým příznivcům dělá vrásky na čele. Bitcoinová dominance je na letošních maximech a na altcoinovou sezónu to zatím rozhodně nevypadá. V tomto článku si krátce shrneme aktuální situaci. 

Čekání na altcoinovou sezónu

Hodler má ve vztahu k Bitcoinu celkem jasno. Plán je držet co nejdéle, přikupovat dole a případně postupně vzít nějaké zisky, když to bude vypadat na blížící se vrchol dlouhodobého cyklu. To je celkem prosté a není se v zásadě moc o čem bavit.

Mnohem zajímavější je situace ve vztahu k altcoinům. Zde se již nabízí nespočet různých strategií a kombinací. Můžeme využít znalostí z tradingu ke kumulaci Bitcoinu, pokud se chceme v této oblasti vzdělávat. Můžeme spekulovat na altcoinovou horečku, nakoupit altcoiny a počkat na altcoinovou sezónu.

Je toho opravdu hodně a fantazii se meze nekladou. V této oblasti však platí, že pokud je Bitcoin vysoce rizikový, tak altcoiny jsou extrémně rizikové.

Altcoinová horečka

Momentálně to však na kryptomarketu s altcoiny nevypadá vůbec růžově. Jedinou útěchou však může být, že narážíme na rezistenci. Bitcoinová dominance, tedy jeho podíl na celkové kapitalizaci všech kryptoměn na trhu, se nyní může odrazit dolů, nebo pokračovat v růstu a prolomit rezistenci.

Je to vidět pouhým okem, netřeba vám velké znalosti tradingu. Prostě mrkněte na graf níže. Co vidíte?

GRAF, ALTCOINOVÁ, ALTCOINY, BITCOIN, DOMINANCE, REZISTENCE
GRAF: Podíl Bitcoinu a altcoinů na kryptomarketu naráží na rezistenci (zdroj: CMC)

Graf dominance BTC (oranžově vyznačený) se dostal do oblasti, kde se již jednou prudce odrazil směrem dolů. K tomu došlo v prosinci 2017. Tehdy vrcholil bull market a řada altcoinů oproti Bitcoinu vystřelila doslova jako raketa.

Na přelomu prosince a ledna se následně cyklus otočil směrem dolů. Tehdy dominance BTC vytvořila ATL (all time low – nejnižší hodnoty všech dob) a od té doby pomalu roste zpět nahoru. A to postupně až do aktuálních hodnot (cca 65,4 %), kdy naráží na silnou rezistenci. Ta je zároveň zřejmě jakýmsi posledním záchytným bodem před možným návratem nad 80% podíl Bitcoinu na celkové tržní kapitalizaci.

Obstojí rezistence?

V jednom díle jsem si trochu dělal srandu, když jsem v nadpise zmínil křišťálovou kouli, která nám vše řekne. Tak to samozřejmě není a my ani dnes předem nevíme, který ze scénářů se naplní. Silná úroveň to je. Ale jestli altcoinovou zhoubu zastaví, to dnes nikdo nemůže s jistotou říct.

Pokud se graf odrazí, mohli bychom se dočkat výrazného oživení na trhu altcoinů. To by bylo pro řadu z nás jistě pozitivní. Mohli bychom využít možnosti a užít si altcoinovou sezónu. Bitcoinoví maximalisti prominou.

V opačném případě by to s altcoiny vypadalo velmi špatně. Graf dominance btc by se následně mohl vrátit snad až na hodnoty z přelomu let 2016 a 2017. Návrat na dominanci přes 80 % by pravděpodobně řadu altcoinů vymazal z kryptomarketu. Nerad to říkám, ale tento scénář není úplně nereálný a znamenal by doslova zhoubu altcoinů. Ty jsou však již dnes v řadě případů v páru s Bitcoinem na dně.

Závěr

Oživení nebo altcoinová zkáza. Tak bychom tento článek mohli uzavřít. Myslím si, že jedna z těchto variant nás v nejbližších dnech a týdnech čeká. Ale která? Tak na to už si počkejme. Závěrem bych vás chtěl trochu uklidnit. Věřím, že kvalitní altcoiny přečkají i případný další propad, pokud k němu vůbec dojde, a následně mohou být o to lákavější k investici. Ale o tom zase někdy příště.

TIP: Legendární Obchodník Peter Brandt: „Bitcoin Může Čelit Až 80% Korekci” (NEWS)

-Kytka (fb stránka; decentralizované platformy: Steemit, Publish0x)

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Zapni si zvoneček, sleduj nás na Facebooku, Instagramu a přidej se do naší free HODL skupiny. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *