Pátek, 1 prosinceVítejte na hodlerském webu! ** KYTKA JE ZPĚT! **

8 Milionů Dolarů v BTC z Hacku Binance je v pohybu

Zaznamenali jsme informaci, že Bitcoiny z letošního květnového hacku burzy Binance se daly do pohybu po posledním růstu Bitcoinu směrem nad 12 000 $. 

Ukradené BTC v pohybu

Je zajímavé, jak úžasně transparentně funguje bitcoinová síť i přes to, že o ní kritici mluví tak, jako by měla sloužit k nekalým transakcím. Hackeři, kteří v květnu napadli a úspěšně okradli burzu Binance, jsou stále pod dohledem, resp. odcizené bitcoiny. V pondělí více než 700 ukradených bitcoinů v hodnotě převyšující 8 mil. $ změnilo adresu.

Hackeři převedli prostředky z jedné adresy na několik samostatných. Od května Bitcoin prudce roste a hackeři by toho možná rádi využili a Bitcoinů se zbavili. V tom se jim snaží zabránit někteří nadšenci, ale i výzkumné týmy monitorující síť. Je otázkou, kde tito hackeři chtějí prostředky směnit. Spekuluje se, že hledají vhodnou burzu.

Binance se květnový útok podařilo zvládnout ukázkově. Klienti nebyli poškozeni a hack byl kompenzován ze speciálního fondu. Kritizovaný však byl tehdejší návrh CZ (CEO Binance) na plánovaný 51% útok na síť Bitcoinu. Uvažoval totiž nahlas o navrácení do stavu před hackem. Velká část komunity se mu tehdy vysmála.

Dejte nám vědět do komentářů, jestli se hackerům podle vás tyto prostředky podaří vybrat. A je již burza Binance bezpečná?

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroj:
https://bitcoinist.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Coinbase

Registrací na Coinbase přes náš odkaz získáte zdarma 10 USD v bitcoinech po prvním nákupu kryptoměny.

VÍCE ZDE

Binance

Registrací na burze Binance přes náš odkaz získáte doživotní 10% slevu na obchodních poplatcích.

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *