Úterý, 23 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

HODL | Altcoiny Jsou ve Výprodeji! Jejich Sezóna Časem Přijde

Altcoiny nám opět ukazují, že je skutečně třeba mít velmi pevné nervy, abyste mohli být hodlerem. Já se tomu již nějaký čas věnuji. Přesto se tu vždy najde něco, co mě dokáže překvapit. Tak co ty altcoiny, umírají?

INFO: Nově týdeník HODL vychází v neděli v 18:00 (místo původních 20:00)

Altcoiny se vysypaly

Jak jsme psali již ve středu v kryptomarketu, bitcoinová dominance testuje velmi důležitou rezistenci. Zatím to drží, uvidíme, jestli se altcoiny konečně vzpamatují, nebo je čeká doslova pohroma. Pokud by se podíl Bitcoinu na celkové tržní kapitalizaci všech kryptoměn dostal na cca 80 %, tak by to pro řadu altcoinů mohla být skutečně konečná.

Chce to pevné nervy

Na druhou stranu, některé altcoiny přece mají světu co nabídnout. Nebudu teď raději zmiňovat konkrétní kousky, abych vás neovlivnil. To si kdyyžtak necháme do samostatných článků o jednotlivých coinech a tokenech, kde dostanete trochu více infa. Nicméně, jistě máte svého favorita, kterému věříte a který je teď třeba tak nízko, že zvažujete, jestli nebyla chyba do něj investovat.

Ale vzpomeňte si na začátek roku. Bitcoin byl za 3 – 4 tisíce dolarů. Tehdy většina lidí čekala a nepřikupovala. Možná jste sami patřili k těm, kteří se báli dokupovat, protože čekali na BTC za 2000 $. Nebo dokonce níže.

Tato zkušenost nám může poskytnout cenné ponaučení. Opět nás to jen utvrdí v tom, že na dně je opravdu těžké nakoupit. Psychika pracuje a člověk je zkoušený pochybami. Říkáte si, „co když to spadne mnohem níž?” Čekáte na lepší ceny a váháte, zda již není po příležitosti. Co když to celé spadne? Není třeba to šílenství kolem krypta nakonec celé jen fata morgána?

Postupné příkupy a výstupy

Co se týče altcoinů, je třeba vždy brát do úvahy velké riziko. Mezi možným zhodnocením a rizikem je vždy přímá úměra. Čím vyšší zhodnocení vám daná investice může přinést, tím větší riziko na sebe musíte vzít. Tak to prostě je a pokud s tím dokážete žít, můžete investovat do kryptoměn. Jinak ne!

Altcoiny ve výprodeji

Dobře. Na rizika jsem vás upozornil. A věřte mi, že vím, o čem mluvím. Udělal jsem v tomto ohledu celou řadu chyb a buďte si jistí, že pokud budete investovat, tak se ani vy chybám nevyhnete. Ti zkušenější mezi vámi mi jistě dají za pravdu. Investování a HODL je běh na dlouhou trať. A pokud to myslíte vážně, tak k tomu takto musíme přistupovat.

No, pokud už chcete investovat do kryptoměn, není teď náhodou celkem dobrá příležitost? Vemme si to úplně logicky. V letech 2018 i 2017 byla většina kryptoměn na mnohem vyšších cenách, než je teď. Je pravda, že Bitcoin je momentálně v celkem pěkné pumpě směrem nahoru. Na druhou stranu řada altcoinů je na tom opačně.

A lze říci, že pokud si dnes vyberete dobře, můžete být za nějaký čas mile překvapení. Stejně jako se střídají samotné dlouhodobé cykly, střídají se také období Bitcoinu a altcoinové sezóny. A je tu celkem dost velká šance, že altcoinová sezóna přijde. Dokonce by se dalo říct, že je to jen otázkou času. Alespoň já tomu věřím.

Věřím tomu proto, že altcoiny nabízejí celou řadu zajímavých věcí. Produktů, možností využití technologií kryptoměn. Navazují partnerství, pronikají do různých oblastí našich životů… Některé z nich se dočkají implementace a skutečného reálného využití. Navíc jejich cenu ovlivňují také spekulanti. A jak už jsme si řekli v článku o bitcoinových bublinách, když to začne růst, oni se přidají. Toho bych se vůbec nebál.

TIP redakce: Sobotní Přehled Posledních NEWS (#SPPN1)

Závěr

Altcoiny nás poslední dobou těžce zkoušejí. Leckdo se může sám sebe začít ptát, zda jejich čas není u konce. A to riziko tu samozřejmě je, to si nebudeme nic nalhávat. Alespoň v některých případech k tomu pravděpodobně dojde. Na druhou stranu věřím, že pokud vytrváme, tak se altcoinové sezóny dočkáme. Vy se však pochopitelně rozhodněte sami podle sebe.

 

-Kytka (fb stránka; decentralizované platformy: Steemit, Publish0x)

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Zapni si zvoneček, sleduj nás na Facebooku, Instagramu a přidej se do naší free HODL skupiny. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *