Úterý, 28 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Sierra Leone Plánuje Zahájit Identitu na Blockchainu již do Konce Roku 2019

Vláda Sierry Leone chce již do konce letošního roku plně přijmout systém postavený na blockchainu, který poskytne digitální identitu občanům země.

Sierra Leone dokončí národní digitální identitu

Národní platforma pro digitální identitu (NDIP) je projektem, který vznikl ve spolupráci mezi OSN a neziskovou organizací Kiva, se sídlem v San Franciscu. Kiva je také klíčovým technologickým partnerem Sierry Leone od září 2018. Digitání identitu na blockchainu by měli spustit již do konce tohoto roku.

NDIP je nasazen ve dvou hlavních etapách. Ta první zahrnuje digitální identitu. Druhá se bude dokončovat do konce roku. Představuje tvorbu neduplikovetelných všeobecně uznávaných národních identifikačních čísel. Prezident Sierry Leone Julius Maada Bio zdůraznil, že připravovaná platforma splňuje bezpečnostní standardy. Údaje o každém obyvateli budou uloženy u národního úřadu pro civilní registraci a chráněny v souladu s mezinárodními směrnicemi a postupy.

V tomto africkém státě je údajně více než 85 % populace bez přístupu k internetu a nejméně 75 % nemá bankovní účet či jiný přístup k bankovnivctví. Platforma by proto mohla představovat více než jen národní digitální identifikační systém. Prezident země věří, že systém mimo jiné zvýší dostupnost úvěrů pro obyvatele Sierry Leone, což podpoří také jejich podnikatelské snahy.

Nedávno jme vás také informovali o tom, že v Brazílii byly vydány první rodné listy výhradně na blockchainu. K jejich vydání nebyla potřeba matričního úřadu.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroj:
https://cointelegraph.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *