Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Britská policie bude mít přístup k “zadním dvířkám” WhatsApp a podobných aplikací

Britové podepisují smlouvu s USA. Dohoda způsobí, že také britská policie bude mít přístup k “šifrovaným” platformám. Donutí platformy předat zprávy uživatelů.

Britská Policie získá přístup k šifrované komunikaci na sítích

Zprávy uživatelů na aplikacích jako je WhatsApp, včetně těch šifrovaných, budou předávány. Policie ve Velké Británii získá přístup ke komunikaci pro vyštřování případů, mezi které patří terorismus a zneužívání dětí. Umožní to dohoda mezi UK a USA. Údajně to policie použije pouze k vyšetřování závažných trestných činů, resp. přístup budou mít také bezpečnostní služby a státní zástupci.

Generální ředitel společnosti Facebook Mark Zuckerberg již v březnu slíbil šifrování pro klíčové služby zasílání zpráv na Facebooku – WhatsApp, Instagram a Facebook Messenger. Vláda UK pak nabádala firmu, aby vytvořila “zadní vrátka”, tedy skrytou metodu, která umožní obejít bezpečnostní ochranu (např. heslo) a získat přístup, v tomto případě k soukromým šifrovaným zprávám. Facebook, chystající korporátní stablcoin Libra

, je zároveň mnoha státy vyšetřován v souvislosti s ochranou osobních údajů, což může působit jako poněkud zajímavá souvislost. 

Ochrana soukromí však nezajímá Argentinu, jak jsme vás dnes informovali. 800 lidí překročilo limit, který vláda Argentiny stanovila na 10 000 USD. Směnili si kolabující peso a nyní jsou jejich osobní údaje veřejné.

Dříve jsme vás také informovali o masivní pokutě 5 miliard dolarů za porušení soukromí uživatelů, kterou obdržel Facebook v USA. Společnost také musela zřídit nezávislý výbor pro ochranu soukromí.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku , Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroje:
https://www.theblockcrypto.com/https://www.thetimes.co.uk/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

1 Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *