Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Sociální Síť Facebook Postihla $5Miliardová Pokuta

Masivní pokuta ve výši 5 miliard amerických dolarů. Takové je rozhodnutí Federální obchodní komise Spojených států (FTC) ve vztahu k Facebooku. Důvod? Porušení soukromí uživatelů.

5miliardová Pokuta

Facebook nyní musí podstoupit strukturální opatření a organizační změny. Příkaz vyžaduje, aby společnost zřídila nezávislý výbor pro ochranu soukromí. Ten má být nezávislý a jeho členy jmenuje nezávislý nominační výbor. Facebook dále musí propustit vývojář, kteří neplnili povinnosti a začít šifrovat uživatelská hesla a pravidelně ověřovat, že žádná hesla nikdy nejsou uložená v podobě prostého textu. Tím se zřejmě naráží na neslýchanou botu

facebooku, o které jsme vás před časem informovali.

Kromě toho Facebook obdržel masivní pokutu ve výši 5 miliard USD. Uvedeným důvodem je řada okolností okolo nesprávného nakládání s uživatelskými daty. Již v roce 2012 byla síť vyzvána, aby přestala sdílet data o uživatelích s třetími stranami. To však Facebook i přes veškerá ujištění nadále dělal, a to údajně až do roku 2018. Komise pak hovořila také o klamavému vylákání  telefonních čísel uživatelů za účelem “bezpečnosti” a jejich použití k reklamním účelům.

O Facebooku toho v nedávné době zaznělo víc než dost. Je však na zamyšlení, proč toto opatření nepřišlo dříve, ale až teď, když Facebook plánuje korporátní kryptoměnu Libra.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroj:
https://beincrypto.com/

Doporučujeme:

HODL | Facebook – Timeline Sociální Sítě, Která Přepsala Lidské Dějiny

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *