Čtvrtek, 2 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Absurdní zákon by mohl klasifikovat stablecoiny jako cenné papíry

Americký zákonodárce připravil na stůl nový zákon. Pokud bude návrh schválen, stablecoiny by v zemi podléhaly schválení coby cenné papíry.

Fiatcoiny jako cenné papíry

Pakliže vám není jasné, proč má americký zákon z roku 1933 vliv na kryptomarket a na základě čeho je tak důležité, zda jsou některé kryptoměny cenné papíry (“security”), tak si přečtěte náš článek: HODL | Co je Howeyův test a jaký je jeho dopad na kryptoměny?

Právě zákon o cenných papírech z roku 1933 má doplnit nový návrh zákona, předkládaný americkému kongresu. Návrh se snaží zajistit jasnost v oblasti, kde „chybí regulační jasnost.” A chce toho docílit tak, že klasifikuje stablecoiny jako cenné papíry. V textu se uvádí:

„Tržní hodnota takového digitálního aktiva je stanovena, zcela nebo z větší části, přímo nebo nepřímo, odkazem na hodnotu skupiny nebo koše aktiv, včetně digitálních aktiv, která jsou držena, označena nebo spravována jednou nebo více osobami.“

Samoúčelná absurdita

Vše nasvědčuje tomu, že připravovaná legislativa samoúčelně chystá regulační půdu pro neschválení stablecoinu Libra, který je v poslední době terčem nebývalého nepřátelství. Je pravda, že pro všechny zúčastněné, zejména pro uživatele, by bylo lepší, kdyby Facebook přijal Bitcoin

(pravděpodobně až na sdružení Libra). Na druhou stranu je ta účelovost do očí bijící.

Označit jako cenný papír stablecoin podložený jednou či více fiat měnami je absurdní. Řešit regulační nejistotu a nejasnost předpotopním zákonem a navazujícími předpisy se samo o sobě může jevit jako zoufalství. Když navíc uvážíme, že politické špičky USA chtějí digitální podobu dolaru označit jako cenný papír, musíme se ptát, co tito lidé připraví v budoucnosti pro kryptomarket.

Pokud bude zákon schválen a podepsán, toto nové pravidlo by udělilo Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC) jurisdikční pravomoc nad všemi stablecoiny a jejich emitenty.

TIP:

Facebook otáčí argumentaci – Fiat místo libry a když nás neschválí, Čína vyhraje!

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroj:
https://www.coindesk.com/

Co číst dále?

Lidé umírají rukama bezpečnostních složek během protestů v Chile

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *