Je tu nový blockchainový telefon od HTC s BTC full node a vestavěnou peněženkou – Exodus 1s

blockchainový, telefon, mobil, node, uzel, bitcoin, blockchain, btc

Tchajwanský výrobce elektroniky HTC představil nový blockchainový telefon Exodus 1s. Kromě vestavěné peněženky nabízí možnost provozovat bitcoinový uzel (full node).

Blockchainový mobil s full node BTC

Na novém telefonu od HTC je pár zajímavých věcí. Patří mezi blockchainové mobily, umožňuje přijímat, odesílat a tradovat kryptoměny. To by samo o sobě již nebylo až tak velké překvapení, umí to např. Samsung a další mobily. HTC Exodus 1s však kromě toho dokáže provozovat plný bitcoinový uzel (full node).

Šéf “decentralizace” v HTC k tomu uvedl:

“Úplné uzly jsou nejdůležitější složkou odolnosti bitcoinové sítě a snížili jsme překážku vstupu pro jakoukoli osobu, k provozování uzlu.”

  • Full node jsou stovky GB dat, které se pravidelně aktualizují. Jedná se v podstatě o celý blockchain, který je současně udržován na nespočetně mnoha zařízeních. Provozováním uzlu podporujete bitcoinovou síť, ale nejedná se o těžbu.

TIPY K TÉMATU (POKRAČUJEME POD NÁHLEDY:)

Chytrý Krypto Telefon – LG Reaguje na Konkurenční Mobil Samsung Klaytn

PundiX Představil Kryptomobil BOB na IFA 2019 v Berlíně

HTC Exodus 1s

Nový blockchainový smartphone přichází na trh s cenou 219 EUR (244 $). Zakoupit ho bude možné ve 27 zemích po celé Evropě a na Středním východě. V USA pravděpodobně ne. „Poskytujeme nástroje pro přístup k univerzálnímu základnímu financování; nástroje, které vám umožní mít ve vaší kapse metaforickou švýcarskou banku,“ řekl Chen.

Tento mobil má 4 GB RAM, 63 GB interní úložiště a běží na Android Oreo 8.1. Současná velikost bitcoinového blockchainu se pohybuje okolo 250 GB, Exodus 1s proto nabízí možnost nainstalovat 400+ GB SD kartu pro rozšíření paměti.

HTC uvádí, že Exodus 1s umožňuje lidem stát se vlastní bankou – mít ji v kapse.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroje:
https://www.coindesk.com/
https://dailyhodl.com/

Co číst dále?

HODL | Poznejte největší hodlery na světě!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.