Pondělí, 20 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Je tu nový blockchainový telefon od HTC s BTC full node a vestavěnou peněženkou – Exodus 1s

Tchajwanský výrobce elektroniky HTC představil nový blockchainový telefon Exodus 1s. Kromě vestavěné peněženky nabízí možnost provozovat bitcoinový uzel (full node).

Blockchainový mobil s full node BTC

Na novém telefonu od HTC je pár zajímavých věcí. Patří mezi blockchainové mobily, umožňuje přijímat, odesílat a tradovat kryptoměny. To by samo o sobě již nebylo až tak velké překvapení, umí to např. Samsung a další mobily. HTC Exodus 1s však kromě toho dokáže provozovat plný bitcoinový uzel (full node).

Šéf “decentralizace” v HTC k tomu uvedl:

“Úplné uzly jsou nejdůležitější složkou odolnosti bitcoinové sítě a snížili jsme překážku vstupu pro jakoukoli osobu, k provozování uzlu.”

  • Full node jsou stovky GB dat, které se pravidelně aktualizují. Jedná se v podstatě o celý blockchain, který je současně udržován na nespočetně mnoha zařízeních. Provozováním uzlu podporujete bitcoinovou síť, ale nejedná se o těžbu.

TIPY K TÉMATU (POKRAČUJEME POD NÁHLEDY:)

Chytrý Krypto Telefon – LG Reaguje na Konkurenční Mobil Samsung Klaytn

PundiX Představil Kryptomobil BOB na IFA 2019 v Berlíně

HTC Exodus 1s

Nový blockchainový smartphone přichází na trh s cenou 219 EUR (244 $). Zakoupit ho bude možné ve 27 zemích po celé Evropě a na Středním východě. V USA pravděpodobně ne. „Poskytujeme nástroje pro přístup k univerzálnímu základnímu financování; nástroje, které vám umožní mít ve vaší kapse metaforickou švýcarskou banku,“ řekl Chen.

Tento mobil má 4 GB RAM, 63 GB interní úložiště a běží na Android Oreo 8.1. Současná velikost bitcoinového blockchainu se pohybuje okolo 250 GB, Exodus 1s proto nabízí možnost nainstalovat 400+ GB SD kartu pro rozšíření paměti.

HTC uvádí, že Exodus 1s umožňuje lidem stát se vlastní bankou – mít ji v kapse.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroje:
https://www.coindesk.com/
https://dailyhodl.com/

Co číst dále?

HODL | Poznejte největší hodlery na světě!

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *