Pondělí, 22 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Propadu ceny Bitcoinu napomohly likvidace pozic za 2,5 mld. $: Zprávy týdne

Vítejte na českém hodlerském webu, začínají Zprávy týdne. Bitcoin o víkendu zaznamenal prudký propad ceny a nový týden zahájil pod 50 tisíci dolarů za jednotku. Propad z pátečních 57 tisíc $ na sobotních cca 45 000 USD byl spojen s masivním množstvím zlikvidovaných pákových trading pozic.

Chorvatský řetězec Konzum akceptuje krypto

Největší síť supermarketů v Chorvatsku začala akceptovat kryptoměny jako platební prostředek. Konzum již začal přijímat kryptoměny k platbám za online nákupy. Následovat má 700 kamenných prodejen, které dohromady zaměstnávají více než 10 000 zaměstnanců. Zákazníci tak budou moct zaplatit kryptoměnami i přímo u pokladny.

Řetězec v současné době akceptuje kryptoměny Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, EOS, XRP, Stellar a stablecoiny Tether (USDT) a USDC a DAI. Společnost za tímto účelem využila partnerství s místním zpracovatelem kryptoměnových transakcí Electrocoin.

Jde o největší maloobchodní řetězec v Chorvatsku s údajně téměř 65letou historií.

Propad a likvidace pozic za 2,5 mld. $

V závěru minulého týdne došlo k výplachu. Bitcoin zaznamenal propad o více než 12 tisíc dolarů a vzal s sebou dolů také prakticky všechny ostatní kryptoměny. Obchodníci k důvodům začátku víkendového výprodeje uvádějí nepříznivý makro vývoj, včetně rostoucího zájmu o variantu Omicron COVID, a možné cenové manipulace velryb.

Jak informoval Btcmanager, v souvislosti s propadem došlo k likvidacím pákových pozic v hodnotě více než 2,5 miliardy dolarů. Při výstupu z long pozic tradeři musí prodat, což znamená, že likvidace longů nezanedbatelnou měrou přispěly k hloubce propadu.

Výplach dosáhl z pátečních více než 57 tisíc dolarů až na cca 45 tisíc, tedy více než 21 %. Vlna prodejů se setkala s nízkou likviditou na Huobi, kde se BTC v jednu chvíli podíval

dokonce pod 30 tisíc $. Na některých dalších burzách pak výprodej nabídl slevovou cenovku až 42 tisíc za jednotku BTC.

TIP: Top3 úspěšné strategie na kryptotrhu: Naučte se investovat jako profík!

PlanB zůstává bullish

V reakci na propad různé skupiny obchodníků mění své strategie. Tradeři začínají mluvit o dalších propadech, s nadsázkou řečeno můžeme hovořit o náporu nových videí s otevřenou pusou v thumbnailech, zatímco hodleři připomínají nováčkům potřebu nepodléhat panice. Jedním z nejslavnějších bitcoinových hodlerů na Twitteru je analytik PlanB.

PlanB není tvůrcem modelu stock-to-flow (S2F), jak se někdy mylně uvádí, ale je hlavním propagátorem použití tohoto modelu pro Bitcoin (BTC). Dříve byl používán hlavně u zlata. Analytik upozornil, že model je přesný od března 2019. Naposledy však cena Bitcoinu následovala jeho predikce v říjnu letošního roku, zatímco listopad jsme měli zavírat nad 98 000 USD, k čemuž nedošlo.

Korekce v roce 2017 (zdroj: Twitter; PlanB)

„Pro kontext, býčí trh 2017,” připomíná PlanB.

 

Acala vyhrála první aukci parachainů na Polkadotu. Shromáždila 32,5 mil. DOT (1,28 mld. $)

Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

Acala vyhrála první aukci parachainů na Polkadotu. Shromáždila 32,5 mil. DOT (1,28 mld. $)

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *