Úterý, 21 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Fidelity konečně spouští své Bitcoin Spot ETF! – Mimo USA

Společnost Fidelity oznámila, že konečně spouští Bitcoin Spot ETF.

Po letech odmítání americké komise pro cenné papíry a burzy (SEC) se společnost Fidelity rozhodla spustit své spotové ETF v sousední Kanadě. Na torontské burze (TSE) již bylo spuštěno několik bitcoinových spotových ETF, ale očekává se, že toto bude zatím největší.

Fidelity Investments spravuje více než 4 biliony USD v aktivech. Společnost reagovala na dlouhodobé zamítání schvalování Bitcoinem podložených burzovních fondů – naposledy Van Eck minulý měsíc. Přesto se klienti z USA k ETF (těm zahraničním) mohou dostat pomocí platformem, jako je WeBull.

Analytik Bloombergu Eric Balchunas k tomu uvedl:

„Pro SEC by mělo být trapné, že jedno z největších a nejznámějších amerických jmen v oblasti investování je nuceno jít na sever, aby sloužilo svým klientům. Ale to asi nebude důležité.”

Spotové Bitcoin ETF, tedy podložené skutečným BTC nikoli futures produkty, již má kromě Kanady třeba Brazílie a Dubaj, zatímco další, jako je např. Austrálie, se postupně přidávají. Mezi kritiky americké SEC nově patří už i společnost Grayscale, která by ráda svůj bitcoinový fond GBTC

transformovala na ETF.

Společnost Grayscale ve svém otevřeném dopise SEC uvádí, že ochota agentury schválit produkt založený na futures, ale nikoli spotový produkt, je svévolná a mohla by představovat porušení zákona o správním řízení (APA). Mnozí odborníci se navíc shodují, že USA tímto rozhodnutím zaostává za Kanadou o několik let.

 

Trh zachvátila krvavá panika minuty poté, co Musk oznámil, že Tesla nepřijímá Bitcoin

Acala vyhrála první aukci parachainů na Polkadotu. Shromáždila 32,5 mil. DOT (1,28 mld. $)

Metaverse je tržní příležitost rychle přitahující nové uživatele, říká Grayscale

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *