Velmi očekávaný Cardano DEX SundaeSwap testnet připraven ke spuštění

Cardano, ADA, partnerství, Plutus, kryptoměny, technologie, platformy, smart-contract, news, novinky, aktuality, kryptonovinky, kryptosvět, kryptoměny, info, aktuální

SundaeSwap je jedním z hlavních uchazečů mezi nadcházejícími decentralizovanými burzami (DEx) v ekosystému Cardano (ADA).

SundaeSwap testnet

Nejnovější aktualizace od týmu SundaeSwap přináší decentralizované finance (DeFi) o krok blíže síti Cardano (ADA). Přestože spuštění první decentralizované burzy na Cardanu provází značné průtahy a pravděpodobně i problémy, konečně se začíná něco dít.

Kryptoměna Cardano mezitím ztratila několik pozic v žebříčku kryptoměn po asi 50% ztrátě ze svého letošního ATH. Během čekání na funkční DeX se tak propadla ze 3. místa až na aktuálně 6. dle CMC.

SundaeSwap oficiálně spouští testovací síť v neděli 5. prosince večer, přibližně tři měsíce po spuštění smart kontraktů.

Proč je potřeba SundaeSwap tesovat?

Tým říká, že existují tři důvody, proč samotnému spuštění burzy předchází testnet. Těmi jsou:

  1. Snaha identifikovat všechny chyby, které mohou vzejít z toho, že ji používají tisíce uživatelů, na rozdíl od vývojářů a auditorů, kteří na tom pracovali měsíce.
  2. Příležitost poskytnout snadný nájezd a školení v prostředí s nízkým rizikem pro scoopery (stake pool operátory), které komunita nedávno vybrala pro provozování sítě.
  3. Identifikace neočekávaných problémových míst a neefektivností, které jsou zásadní pro opravu před spuštěním.

TIP: Vitalik Buterin podporuje návrh, který 5x sníží Ethereum poplatky

Co dál?

Cardano najelo na vlnu hypu před spuštěním funkcionalit umožňujících smart kontrakty v září tohoto roku. Po úspěšném upgradu Alonzo však ADA relativně stagnuje, alespoň pokud jde o cenu, protože krypto investoři (ne)trpělivě čekají, až se v síti prosadí aplikace DeFi.

Díky testovací síti SundaeSwap je Cardano o krok blíže zásadní části jeho budoucího úspěchu: plně fungující decentralizované burze. Mezitím se vývojáři přesouvají z fáze Goguen (smart kontrakty) do fáze Basho, během které se bude rozvíjet škálovatelnost. Poslední fází, která má následovat poté, je Voltaire, kdy půjde o rozvoj řízení a decentralizace.

Advertisement

Závěr

Na Cardanu se začíná konečně něco dít. Mimochodem se zde nedávno prodalo NFT za 510 000 ADA v hodnotě 805 800 $. Investoři však nyní potřebují jediné – vidět fungující DEx. V neděli má být spuštěn dlouho očekávaný testnet burzy SundaeSwap a věci se tak dávají do pohybu. Dalším projektem, který chce přinést decentralizovanou burzu na Cardano, je Cardax, ale také ErgoDEX či OccamFi.

 

Burza eToro delistuje Cardano! Psi štěkají, ale karavana jede dál, říká Charles Hoskinson

Fidelity konečně spouští své Bitcoin Spot ETF! – Mimo USA

Bitcoinový nadšenec Jack Dorsey končí jako šéf sociální sítě Twitter

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.