Burza eToro delistuje Cardano! Psi štěkají, ale karavana jede dál, říká Charles Hoskinson

cardano, ada

Cardano (ADA) dnes zaznamenává 10% propad. Důvodem klesající ceny kryptoměny je zřejmě oznámení o delistování z platformy eToro.

eToro vyřazuje Cardano

Poprvé se Cardano dostává do problémů v souvislosti s regulačními otazníky. Burza eToro od 26. prosince 2021 již nebude umožnovat zákazníkům z USA otevírat nové pozice spojené s kryptoměnami Cardano (ADA) a Tron (TRX). Zákazníci budou mít na výběr čas do konce prvního čtvrtletí 2022.

Podle oznámení je důvodem delistování obava z toho, že tyto projekty nesplňují blíže nespecifikované požadavky regulátorů. Všeobecně se má za to, že by se podle platformy mohlo v očích americké SEC jednat o cenné papíry, podobně jako XRP.

eToro funguje podobně jako Robinhood a Webull, které kombinují tradiční cenné papíry a digitální aktiva. Rozhodnutí burzy se sídlem v Izraeli již komentoval generální ředitel společnosti Input Output HK (IOHK) Charles Hoskinson.

Nedostatek komunikace; FUD

„Z Etora jsme o tom neměli žádné náznaky a je docela nešťastné, že nám nic neposlali. Mohli jsme alespoň lépe porozumět jejich důvodům,“ řekl Hoskinson a dodává:

„V současné době jsme neobdrželi nic: žádná regulační událost; žádná předvolání; nic od žádné regulační agentury; žádné výhrůžky žalobami.” 

Hoskinson dále uvádí, že se Cardano obchoduje na Coinbase, která v zásadě dělá, co regulátorům na očich vidí, a v Japonsku, o kterém se domnívá, že má nejpřísnější regulaci kryptoměn. Nadace Cardana brzy překoná 100 zaměstnanců a rozpočet se brzy zvýší na 25 mil. $, z čehož velkou část tvoří právě výdaje na regulační otázky.

„Opravdu mě baví, že se narativ o Cardanu mění z Ghostchainu bez použití a užitečnosti na ‚jak Cardano zvládne všechny tyhle zácpy? Bloky jsou plné!!!! DApps se zapínají!!!‘Psi štěkají ale karavana jede dál,” uzavírá.

Závěr

Kryptoměna Cardano se obchoduje na nejnižších cenách od července tohoto roku. Důvodů je více, včetně ochlazení vášní po nepříliš přesvědčivém startu smart kontraktů, kdy uřivatelé a komunita čeká již několik měsíců na první DEx. Po korekci Bitcoinu se ADA dostala pod klíčovou oblast 2 dolarů a další propady na sebe nenechaly dlouo čekat. Další bolest investorům způsobuje eToro, které kryptoměny Cardano a Tron delistuje pro zákazníky z USA a navíc šíří zvěsti o možném porušení regulačních požadavků.

 

Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

„Vítejte na začátku nové éry pro Cardano!” IOHK hlásí úspěšný upgrade Alonzo přinášející smart kontrakty

Časopis TIME bude držet Ethereum a informovat o Metaverse ve spolupráci s Galaxy Digital

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.