Pondělí, 20 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Bitcoinový nadšenec Jack Dorsey končí jako šéf sociální sítě Twitter

Podle vlastního oznámení na Twitteru odstupuje zakladatel Twitteru Jack Dorsey z pozice generálního ředitele. Z oznámení plyne, že se zřejmě jedná o úplný odchod z čela vedení sociální sítě.

Dorsey opouští Twitter

6 milonům sledujícím oznámil zakladatel Twitteru svůj odchod z čela společnosti v tweetu z 29. listopadu. Jack Dorsey tak po 16 letech končí navzdory podpoře ze strany samotných uživatelů, a to s okamžitou platností. Zpráva přichází krátce po oznámení nové bitcoinové decentralizované burzy, kterou chce spustit jeho druhá společnost Square. V případě úspěchu se tbDEX stane první svého druhu na Bitcoinu (BTC).

„Twitter nyní plní ambiciózní víceletý plán na dramatické zvýšení dosahu a hodnoty společnosti a těšíme se na další kapitolu příběhu Twitteru,“ uvedli výkonný partner společnosti Jesse Cohn a senior portfolio manager Marc Steinberg. „Poté, co jsme poznali jak nastupujícího předsedu Breta Taylora, tak nastupujícího generálního ředitele Paraga Agrawala, jsme si jisti, že jsou těmi správnými lídry pro Twitter v tomto klíčovém okamžiku pro společnost.“

Zatímco akcie Facebooku a dalších technologických gigantů v posledních letech prudce rostly, Twitter investorům zatím žádné ohromující zhodnocení nenadělil. Kapitalizace Twitteru aktuálně činí okolo 37 mld. USD, zatímco Facebook se může pochlubit 940 miliardami dolarů. Nové vedení se zřejmě pokusí tento rozdíl snížit.

Dorsey zůstane členem představenstva, dokud jeho funkční období nevyprší na shromáždění akcionářů v roce 2022, uvedla společnost. Předsedou představenstva se stane prezident Salesforce a COO Bret Taylor, který nahradí Patricka Pichetta, bývalého výkonného pracovníka společnosti Google, který zůstane v představenstvu jako předseda výboru pro audit. Kormidlo vedení společnosti nově přebírá nový CEO Parag Agrawal, dosavadní technologický ředitel Twitteru, který v této funkci působil od roku 2017.

„Rozhodl jsem se opustit Twitter, protože věřím, že společnost je připravena odejít od svých zakladatelů,” uvedl Dorsey a dodává: „Věřím, že je opravdu důležité dát Parago vi prostor, který potřebuje k vedení. Je velmi důležité, aby společnost mohla stát sama o sobě, bez vlivu nebo vedení svého zakladatele.”

Bitcoinové ambice?

Během bitcoinové konference v roce 2021 se Dorsey zmínil, že by mohl přestat být generálním ředitelem Twitteru a Square, pokud by ho BTC potřeboval. To vyvolává otázku, zda je to přesně to, co teď udělal. Souvislost mezi novým bitcoinovým projektem a náhlým odchodem z čela sociální sítě nabádá kryptonadšence ke spekulacím. V odpovědi na Dorseyho tweet například zakladatel burzy Binance naznačuje otázku, zda se nyní Dorsey zaměří pouze na kryptoměnu. Zatím zůstává nezodpovězená…

Některé Dorseyho paměti v čele Twitteru:

Závěr

Náhlý odchod Jacka Dorseyho z čela Twitteru může být částečně ovlivněn přáním akcionářů a investorů, kteří si od nového vedení slibují radikální zvýšení počtu uživatelů i zisků společnosti. Zakladatel Elliott Management a miliardářský investor Paul Singer již dříve řekl, že by si Dorsey měl vybrat jen jednu společnost (Square nebo Twitter) a neřídit obě zároveň. Současně toto rozhodnutí úzce souvisí s Bitcoinem. Kryptoměna ztrácí obrovského zastánce v čele jedné z nejoblíbenějších sociálních sítí na světě. Může však současně získat novou posilu do svých řad.

 

Co vám nikdo neřekne o Bitcoinu 2: Rady pro investory – Transparentně o KYC

Objem obchodování s NFT v říjnu přesáhl 15 miliard dolarů

Trh se zotavuje z Black Friday, který vyvolala nová mutace koronaviru: Zprávy týdne

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *